Lokaty bankowe - Poradniki, rankingi, raporty

Ranking lokat z funduszem. Deutsche Bank górą!
2015-10-14
Banki wiążą i przeplatają swoje oferty – dają najtańsze kredyty przy skorzystaniu z ubezpieczenia, czy najlepsze lokaty przy otwarciu konta osobistego albo zakupie jednostek funduszy inwestycyjnych. Właśnie te ostatnie pakiety – czyli lokaty z funduszami - wzięła pod lupę Comperia.pl.
www.comperia.pl
Ranking najlepszych lokat z nowym kontem
2015-10-06
Banki bardzo starają się skusić nowych klientów, i po prawdzie - całkiem nieźle możemy na tym wyjść. Za założenie konta osobistego są premie, prezenty, albo odjazdowe lokaty. Właśnie takie depozyty „na dzień dobry” wzięła pod lupę porównywarka finansowa Comperia.pl. Bezkonkurencyjną ofertę ma tutaj eurobank.
www.comperia.pl
Ranking ubezpieczeń na życie z UFK
2015-09-15
Ubezpieczenia na życie to kwestia bardzo indywidualna – ot, jego cena i konkretny zakres ochrony jest ściśle zależny od potrzeb klienta czy od jego stanu zdrowia. Nie ulega jednak wątpliwości, że można wyróżnić towarzystwa bardziej i mniej elastyczne w podejściu do klienta. Comperia.pl przeanalizowała najważniejsze punkty ofert ubezpieczeniowych. Najlepiej wypadła AXA.
www.comperia.pl
Zyski wyższe o 50 procent? Tak, to całkiem realne
2015-08-25
Posiadacze nadwyżek finansowych co raz to zmagają się z problemem takiego ich ulokowania, aby przyniosły one jak najwyższą stopę zwrotu. Część z nich zamiast jednak lokować swoje pieniądze w ryzykownych instrumentach woli bezpieczniejsze rozwiązania. Czy wybierając ten sposób pomnażania środków mogą oni w jakiś sposób „podkręcić” wynik swojej inwestycji? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Bezpiecznie oszczędzać można nie tylko na lokatach
2015-07-15
Posiadacze oszczędności stale borykają się z jednym i tym samym problemem, czyli takim ich ulokowaniem, aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo oraz uzyskać względnie atrakcyjny zarobek. Czy połączenie obydwu tych parametrów jest w ogóle możliwe do zrealizowania? Jeśli tak, to jakie instrumenty najlepiej sprawdzą się w tej roli? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.
www.comperia.pl
Oprocentowanie lokat najniższe w historii
2015-04-23
Trudne chwile przeżywają ostatnio posiadacze nadwyżek finansowych. Średnie oprocentowania produktów służących do efektywnego pomnażania oszczędności znajdują się obecnie na rekordowo niskim poziomie. Czy taka operacja będzie trwała wiecznie? Gdzie w najbliższych miesiącach lokować swoje pieniądze? Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała ten problem.
www.comperia.pl
Cenne bezpieczeństwo, czyli ile kosztuje spokój
2015-04-08
Każdy posiadacz nadwyżek finansowych marzy o takim ich ulokowaniu, aby przyniosły one jak najwyższą stopę zwrotu. Niestety takie podejście jest dość ryzykowne, gdyż może spowodować utratę części lub w skrajnych wypadkach nawet całości posiadanych oszczędności. Co jednak w przypadku, gdy klientowi ponad wysoki zarobek bardziej zależy na bezpieczeństwie wpłaconych środków? Gdzie w takim wypadku powinien ulokować swoje pieniądze?
www.comperia.pl
Krajobraz po cięciu, czyli dramatyczna sytuacja oszczędzających
2015-03-18
Dwa tygodnie temu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stosowane przez siebie stopy procentowe o 50 pkt. bazowych. Wydarzenie to było nie tylko olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich uczestników rynku finansowego, ale także spowodowało niemałe zamieszanie w produktach bankowych, których oprocentowanie drastycznie spadło. Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała skalę tego zjawiska.
www.comperia.pl
Jeśli (b)lokować to właśnie teraz!!!
2015-02-27
Posiadacze oszczędności znaleźli się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony zależy im na efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności, a z drugiej docierają do nich słuchy o możliwej obniżce stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski, która zapewne spowoduje spadek oprocentowania produktów oszczędnościowych oferowanych przez banki. Co w takim razie powinny zrobić osoby dysponujące nadwyżkami finansowymi?
www.comperia.pl
Zamrażać czy nie zamrażać?
2015-02-18
Choć powyższy tytuł na pierwszy rzut oka może kojarzyć się raczej z aktualną porą roku, w rzeczywistości w pełni dotyczy rynku finansowego. Pod lupę wziąłem nie lutowe temperatury, a lokaty bankowe, które większość Polaków wykorzystuje do pomnażania pieniędzy. Postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy z punktu widzenia klienta lepsze są krótko- czy długoterminowe depozyty.
www.comperia.pl
Ranking lokat bankowych - styczeń 2015
2015-01-15
Oszczędzający z niepokojem czekali na wczorajszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Na szczęście, mogą odetchnąć z ulgą, stopy procentowe pozostały bez zmian. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, czy banki również nie obniżyły oprocentowania swoich lokat. Oto najnowszy ranking depozytów bankowych.
www.comperia.pl
Oszczędzanie jeszcze nigdy nie było tak trudne
2015-01-13
Pierwsze dni stycznia na ogół kojarzą się z wcielaniem w życie postanowień noworocznych. Jedni rzucają palenie, drudzy zaczynają się odchudzać, a jeszcze inni zaczynają oszczędzać. No i właśnie dla tej ostatniej grupy obecny początek roku jest trudniejszy niż kiedykolwiek. Dlaczego? Porównywarka finansowa Comperia.pl zrobiła krótki przegląd lokat bankowych i kont oszczędnościowych, którego wyniki nie napawają dużym optymizmem.
www.comperia.pl
Tylko najlepsi dają zarobić
2014-12-01
Efektywne pomnażanie oszczędności od zawsze stanowiło duże wyzwanie dla osób posiadających nadwyżki finansowe. Głównym problemem jest dobór instrumentów, dzięki którym nie tylko wzrośnie wartość pieniędzy, ale także będą one względnie bezpieczne. Rozwiązaniem są lokaty i konta oszczędnościowe. Produktów tych nie wolno jednak wybierać przypadkowo. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdza, dlaczego.
www.comperia.pl
Ranking na Najlepszy Bank Dla Lokat i Inwestycji - III kwartał 2014
2014-11-19
Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji powinien cechować się nie tylko atrakcyjnością swojej oferty, ale także jej rozpiętością i elastycznością. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl dokładnie prześwietlili pod tym kątem propozycje banków. Zwycięzcą tej edycji rankingu został Bank Millennium, na podium trafił także Alior Bank oraz PKO Bank Polski.
www.comperia.pl
Jak szukać dobrej lokaty?
2014-10-15
Posiadacze nadwyżek finansowych często mają problem z efektywnym ulokowaniem swoich oszczędności. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje jeśli dodatkowo zależy im na bezpieczeństwie wybranej inwestycji. Produktem idealnie spełniającym ich oczekiwania jest nic innego, jak lokata bankowa. Tylko jak znaleźć najlepszy taki produkt i ile można na nim zarobić? Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała krótki poradnik w tym temacie.
www.comperia.pl
Realnie jest coraz lepiej
2014-09-22
Posiadacze nadwyżek finansowych ciągle szukają metod takiego ich ulokowania, aby przyniosły jak najwyższą stopę zwrotu. Osobom, które ponad możliwy zarobek cenią sobie bezpieczeństwo, pozostaje oszczędzanie na lokatach bankowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że aktualny zysk z tych produktów jest najwyższy od ponad 50 miesięcy? Co jest przyczyną takiej sytuacji? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.
www.comperia.pl
Ranking krótkoterminowych lokat bankowych - wrzesień 2014
2014-09-18
Mimo deflacji i wizji ponownej obniżki stóp procentowych, niektóre banki oferują coraz lepiej oprocentowane lokaty. Ku wielkiej radości oszczędzających znów pojawiły się produkty, które gwarantują nawet 5 proc. zysku w skali roku. Gdzie warto się udać, by założyć najkorzystniejszy depozyt? Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking lokat krótkoterminowych.
www.comperia.pl


Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl