14.08.2013, 16:39

Lokata rentierska-zasady działania

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.4     / 10 (oddano 8 głosów)

Lokata rentierska-zasady działania
Jednym z mniej znanych w naszym kraju (a co za tym idzie także mniej popularnych) i niestety słabiej dostępnych sposobów lokowania oszczędności na przyszłość jest lokata rentierska. Banki jakoś nie kwapią się do reklamowania tego produktu, a klienci nie korzystają z niego masowo. A przecież być rentierem, to żyć spokojnie i dostatnio.

Prowadzenie gospodarstwa domowego wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności organizacyjnych, ale także odpowiedzialnego zarządzania posiadanym kapitałem.
 
Budżet każdego z nas bowiem składa się z przychodów i wydatków.  O ile te drugie mamy zazwyczaj zaplanowane, ponieważ składają się na nie ogólne koszty naszej egzystencji, to te pierwsze, przy wykorzystaniu odpowiednich instrumentów finansowych, możemy po prostu powiększyć.

Jak zatem znaleźć sposób na zwiększenie naszych przychodów?

Jeśli do tej pory udawało nam się utrzymać nasz domowy budżet na zrównoważonym poziomie i do tego udało się wygospodarować jakąś kwotę nadwyżki finansowej, to idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu uzyskamy dodatkowy dochód jest lokata rentierska.

Lokata rentierska to produkt przeznaczony dla osób, które chcą uzyskiwać systematyczne dochody ze zgromadzonych do tej pory oszczędności. Polega to na tym, że podstawowa kwota jaką dysponujemy zostaje wpłacona na lokatę terminową, a naliczane odsetki są systematycznie wypłacane na wskazane przez nas konto bankowe.
 
Zaletą takiego produktu jest to, że ilość naszych oszczędności pozostaje na nie zmienionym poziomie. My natomiast mamy do dyspozycji środki, które mogą w znaczący sposób wspomóc nasz domowy budżet.

Obecnie część instytucji finansowych ma w swojej ofercie produkt o nazwie lokata rentierska. Jednak trzeba mieć na uwadze, że aby kwota jaką chcemy otrzymywać była zadowalająca, to i oszczędności jakie ulokujemy powinny być na odpowiednim poziomie. Trudno bowiem oczekiwać znaczących wpływów, gdy ulokujemy na depozyt kwotę rzędu kilku tysięcy złotych.
 
Dodatkowo wielkość posiadanych przez nas aktywów wpływa korzystnie na warunki, jakie uda nam się wynegocjować z bankiem, w którym zamierzamy ulokować nasze oszczędności. Im kwota lokowana będzie większa, tym możemy liczyć na wyższy poziom oprocentowania.

Jeśli chodzi o poziom oprocentowania to zwykle nie przekracza on obecnie 2,5-3 proc. w skali roku. Ale w głównej mierze jest on uzależniony od wysokości lokowanej kwoty oraz indywidualnych negocjacji z klientem.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.08.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
e-Lokata Rentierska Noble Bank - co sądzicie? 15.3.2016 12:10 przez:
jakson
Lokata rentierska w Noble Bank 14.12.2015 8:05 przez:
aleca
lokata rentierska 16.12.2014 12:13 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl

forum o lokatach