02.06.2011, 16:57

Lokata optymalna w Open Online

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Ostatnimi czasy przymiotnik „optymalny” zrobił dużą furorę. To, co optymalne jest najlepsze z możliwych dla danych warunków. W grupie synonimów dla tego wyrazu językoznawcy umieszczają takie słowa jak maksymalny, perfekcyjny oraz najlepszy. Jedna z instytucji finansowych postanowiła użyć tego przymiotnika dla swego depozytu terminowego. Sprawdźmy zatem, jaka jest w istocie lokata optymalna.

Rzeczona instytucja to Open Online, czyli internetowa odsłona Open Finance – spółki wchodzącej w skład grupy kapitałowej Getin Holding.

Słysząc Getin, przychodzi nam na myśl od razu nazwisko Leszka Czarneckiego – jednego z najbogatszych Polaków, który jest nie tylko znanym i cenionym finansistą, ale też rekordzista świata w nurkowaniu. A schodzić głęboko pod wodę można tylko w sposób perfekcyjny, gdyż drobny błąd może okazać się tragiczny.

Open Online to w opinii jego przedstawicieli: „atrakcyjne produkty inwestycyjne, bez wychodzenia z domu, a dostęp przez internet łączy w sobie wygodę, maksimum korzyści i bezpieczeństwa”. Lokata Optymalna jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zatem faktycznie można o niej powiedzieć, że jest bezpieczna. Ale nie jest to cecha, która odróżnia ją od innych depozytów.

Przede wszystkim Lokata Optymalna jest dostępna przez internet dla wszystkich. Nie trzeba mieć konta w Getin Banku – wystarczy dowolny rachunek osobisty w jakimkolwiek banku. Jeśli mamy zaufanie do naszych bliskich, to na dobrą sprawę można z skorzystać z tej propozycji, będąc osobą „nieubankowioną”. Wystarczy mieć wolne środki w wysokości minimum 500 zł i przelać je numer rachunku, jaki otrzymamy po złożeniu wniosku o założenie tego depozytu. Maksymalna kwota inwestycji jest w zasadzie nieograniczona, choć na jedną lokatę można wpłacić najwyżej 15 tys. zł.

Lokata Optymalna jest stałym oprocentowaniu stałym i codziennej kapitalizacji odsetek. Można ją założyć na jeden z czterech dostępnych okresów tj. 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Dzienna kapitalizacja odsetek pozwala na uniknięcie podatku od zysków kapitałowych, ale o ewentualnej atrakcyjności tego depozytu decydują ostatecznie procenty. A te ostatnie najlepiej pokazać w postaci tabelki.

Lokata Optymalna w Open Online - oprocentowanie i zyski
Okres lokaty (w m-cach)
Oprocentowanie nominalne
Zysk z kwoty 500 zł
Zysk z kwoty 15 000 zł
3
4,23%
5.31 PLN
159.47 PLN
6
4,41%
11.14 PLN
334.12 PLN
12
4,74%
24.26  PLN
727.78 PLN
24
5,18%
54.51 PLN
1635.39 PLN
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl


Jak widać, dla konkretnych kwot zyski nie są porażające. Gdyby chcieć podsumować tę propozycję to należałoby – łatwa, dostępna z solidnymi korzyściami finansowymi, choć wyraźnie bez rewelacji. Nie trudno wskazać (zwłaszcza w gronie pozostałych produktów GetinBanku) bardziej zyskowne oferty.

Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.06.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora