Leasing - Poradniki, rankingi, raporty
2017-08-02
Szukając optymalnego sposobu finansowania samochodu, w grę wchodzą przede wszystkim 2 opcje - leasing oraz kredyt samochodowy. Co w jakiej sytuacji wybrać?
www.comperia.pl
Ranking ofert leasingowych - czerwiec 2015
2015-06-15
Rynek leasingowy w Polsce rozwija się w szybkim, kilkudziesięcioprocentowym tempie. Przedsiębiorców kuszą nie tylko udogodnienia podatkowe, ale także po prostu cenowa atrakcyjność propozycji firm leasingowych. Jak wynika z rankingu Comperia.pl, najlepszą ofertę leasingu operacyjnego ma Europejski Fundusz Leasingowy.
www.comperia.pl
Leasing dla nowych firm-Comperia sprawdza możliwości
2013-08-22
Leasing jest typem finansowania inwestycji, który może być przydatny osobom fizycznym, ale jego głównym adresatem były przedsiębiorstwa. Im dłużej dana firma działa na rynku, tym bardziej oczekiwanym klientem dla leasingodawcy się staje. A co w przypadku nowych firm, które dopiero startują ze swą działalnością? Comperia podpowiada, jakie są możliwości w ramach opcji leasing dla nowych firm.
www.comperia.pl
Leasing operacyjny a finansowy-podstawowe różnice
2013-08-22
Mówiąc o leasingu, należy uściślić, który rodzaj ma się na myśli: leasing operacyjny a finansowy. Oba rodzaje różnią się między sobą. Zanim zdecydujesz się na wybór, warto poznać te różnice. Pomoże Ci w tym Comperia.pl.
www.comperia.pl
Leasing samochodów używanych - jakie są możliwości?
2013-08-21
Leasing samochodów używanych to bardzo popularna forma finansowania floty przedsiębiorstw. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania, dlaczego firmy nie wolą zaciągać kredytów?
www.comperia.pl
Leasing polski
2013-08-21
Leasing to w dużym uproszczeniu połączenie dwóch rzeczy: dzierżawy i kredytu. W ramach umowy leasingowej, korzystającemu (leasingobiorcy) przysługuje prawo do używania towarów nie będących jego własnością, natomiast dokonując płatności za korzystanie z przedmiotu leasingu, leasingobiorca spłaca jednocześnie jego wartość.
www.comperia.pl
Leasing zwrotny-Comperia podpowiada
2013-08-20
Leasing zwrotny jest bardzo pomysłowym sposobem pozyskania dodatkowych środków dla firmy, i poprawy jej płynności. Chodzi o uwolnienie środków finansowych „zamrożonych” w nieruchomości czy flocie należącej do przedsiębiorstwa. Comperia informuje o szczegółach takiej operacji.
www.comperia.pl
Firmy leasingowe w Polsce-Comperia robi przegląd rynku
2013-08-20
Leasing to przede wszystkim usługa dla przedsiębiorców. Jednak 1 lipca 2011 roku także klienci indywidualni otrzymali jednak taką samą możliwość. Gdzie udać się po leasing dla firmy, a gdzie dla siebie jako osoby indywidualnej? Jakie są w Polsce firmy leasingowe? Które są najpopularniejsze?
www.comperia.pl
Leasing bez BIK - czy to możliwe?
2013-08-19
Niegdyś z leasingu opłacało się skorzystać tylko właścicielom firm, i to też nie zawsze. Od jakiegoś czasu leasing stał się także łatwo dostępny dla konsumentów, z których wielu to kredytobiorcy z niekoniecznie pozytywną historią kredytową. Takie osoby są głównym adresatem propozycji ze strony firm leasingowych, które reklamując swoje produkty używają sformułowań w rodzaju „kredyt bez BIK” lub leasing bez BIK. Dowiedzmy się więcej, zbadajmy, czy rzeczywiście taka usługa może być świadczona.
www.comperia.pl
Leasing nieruchomości
2013-08-16

Tak naprawdę w leasing można wziąć niemal wszystko. Nieruchomość nie jest tutaj żadnym wyjątkiem – najpoważniejsze firmy leasingowe w swojej ofercie mają ten typ umów.

www.comperia.pl
W czym pomocny jest kalkulator leasingu?
2013-08-16
Nie da się ukryć, że leasing jest instrumentem finansowym i wymaga więcej niż elementarnego skalkulowania kosztów. Dla tych, którzy mają z tym problem, opracowano niejeden kalkulator leasingu. Comperia.pl podpowiada, czym jest takie narzędzie i jak można z niego efektywnie skorzystać.
www.comperia.pl
Bankowy leasing
2013-08-12
Usługa leasingu jest oferowana przez różne podmioty gospodarcze, przede wszystkim przez instytucje finansowe. Spośród tych ostatnich coraz bardziej konkurencyjne stają się spółki wydzielone specjalnie w tym celu ze struktury banków. Bankowy leasing jest sporą szansą dla firm na pozyskanie aktywów potrzebnych dla rozwijania działalności gospodarczej, bez uruchamiania kredytów.
www.comperia.pl
2012-11-06
Szukając sposobów finansowania zakupu auta porównujemy między sobą oferty kredytów samochodowych w poszczególnych bankach. Warto jednak rozszerzyć zakres poszukiwań i zainteresować się propozycjami firm leasingowych. Leasing konsumencki, choć mało znany, to dobry sposób na zdobycie środków na wymarzone cztery kółka.
www.comperia.pl
2011-11-07
Z jednej strony leasing operacyjny jest w Polsce popularniejszy od leasingu finansowego. Z drugiej zaś są pewne grupy zawodowe, którym bardziej opłaca się ta druga forma pozyskiwania zasobów do użytkowania bez konieczności płacenia za nie od razu pełnej ceny. Który z nich wybrać i w jakich okolicznościach?
www.comperia.pl
2011-10-07
Większości osób (szczególnie takich, które nie korzystały nigdy z tego produktu) pojęcie leasingu kojarzy się jedynie z finansowaniem pojazdu. Choć istotnie leasing samochodów to najczęstsza usługa, to zdecydowanie na tym nie kończą się ani oferty firm, ani możliwości klientów.
www.comperia.pl
2011-10-04
BZ WBK Leasing to jedna z dwóch działających w ramach grupy kapitałowej BZ WBK spółek leasingowych. Ta obecna na rynku od przeszło 10 lat instytucja finansowa jest jednym z licznych podmiotów usiłujących namówić Polaków do brania w leasing tych zasobów, których im akurat brakuje. Aby bowiem napić się mleka, nie trzeba kupować krowy (o posiadaniu mleczarni już nie wspominając).
www.comperia.pl
2011-08-25
Europejski Fundusz Leasingowy to największa firma leasingowa w Polsce. Realizowany przez EFL leasing pokrywa kilkanaście procent całego rynku. Komu pomaga w szczególności Europejski Fundusz Leasingowy? Czy warto mu zaufać?
www.comperia.pl
2011-08-19
Istnieją dwa podstawowe rodzaje leasingu - leasing finansowy i operacyjny. Na czym polega ten pierwszy? Na co należy zwracać uwagę? Co koniecznie trzeba o nim wiedzieć?
www.comperia.pl
2011-08-03
Leasing to coraz popularniejsza forma finansowania środków trwałych np. maszyn czy pojazdów mechanicznych, które są potrzebne każdej firmie do prowadzenia działalności gospodarczej. Na rynku jest wiele podmiotów oferujących tego typu rozwiązanie jako alternatywne dla kredytów bankowych. A co w tym względnie przygotował dla nas jeden z największych polskich banków, czyli PKO BP? Czy hasło PKO Leasing można utożsamiać z ofertą tej instytucji?
www.comperia.pl
2011-08-02
SG Equipment Leasing Polska działa na polskim rynku od 14 lat. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy Societe Generale. Przedsiębiorstwo dostarcza produkty i usługi finansowe w 23 krajach na czterech kontynentach: Europie, Australii, Azji i Ameryce Północnej.
www.comperia.pl
2011-07-12
Małe i średnie przedsiębiorstwa należą do tych podmiotów gospodarczych, które często potrzebują finansowego wsparcia, zarówno na bieżącą działalność, jak i na szeroko pojmowany rozwój. Nie mając skąd wziąć pieniędzy, stają przed dylematem: jak sfinansować zakup np. maszyn lub samochodu? Właściciele tych firm słyszą zewsząd wiele podpowiedzi – jedni szepczą „leasing”, inni sugerują „kredyt”. Ale którzy suflerzy mają rację? Na to pytanie starają się odpowiedzieć eksperci Comperii.
www.comperia.pl
2011-06-30
Za granicą to hit, a w Polsce tylko ciekawostka – leasing konsumencki. Już jutro, 1 lipca 2011 roku w życie wchodzi ustawa, która może wywrócić do góry nogami cały system finansowania zakupu pojazdu. Czy będziesz wiedział, co jest dla Ciebie lepsze? Comperia podpowiada.
www.comperia.pl
2011-02-15
Umowa leasingu to oprócz wielu przyjemności -zwłaszcza podatkowych- również obowiązki związane przede wszystkim z formalną częścią umowy. Zanim samochód, urządzenia albo fabryka będzie mogła być przez nas używana, trzeba podpisać umowę.
www.comperia.pl
2011-02-15
Ubezpieczenie pojazdu jest jednym z podstawowych obowiązków stron leasingu. Z jednej strony zabezpiecza leasingobiorcę przed dużymi kosztami, wynikłymi np. przy zniszczeniu przedmiotu leasingu. Z drugiej zabezpiecza właściciela – firmę leasingową, przed stratą przedmiotu, który sfinansował.
www.comperia.pl
2011-02-15

Przede wszystkim korzyść podatkowa. To jeden z plusów, który decyduje o wyborze leasingu jako metody finansowania nabycia środków trwałych. Ale innych zalet jest również sporo.

www.comperia.pl
2011-02-15
Rata leasingowa to podstawowa stała opłata wnoszona przez korzystającego z przedmiotu leasingu (samochodu, maszyny) na rzecz finansującego. Najczęściej regulowania jest co miesiąc. Ale to nie jedyne obciążenie związane z użytkowaniem przedmiotu leasingu.
www.comperia.pl
2011-02-15
Przez cały okres trwania umowy leasingu właścicielem jest finansujący.
www.comperia.pl
2011-02-15
Leasing jest na tyle ciekawym rozwiązaniem, że powinni się nim zainteresować nawet świeżo upieczeni przedsiębiorcy. W porównaniu z kredytem jest bardziej dostępny.
www.comperia.pl
2011-02-15
Nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, aby wziąć samochód w leasing. Zwykle ograniczamy się do kredytu. Tymczasem może się okazać, że koszty związane z leasingiem będą mniejsze niż w przypadku kredytu.
www.comperia.pl
2011-02-15

Pojęcie leasingu w pierwszej kolejności kojarzy się z pojazdami i maszynami dla firm. Na tym jednak nie kończy się gama przedmiotów, które można wziąć w leasing?

www.comperia.pl
2011-02-15

Żeby rozmawiać o leasingu, niezbędne jest poznanie kilku podstawowych terminów związanych z tym tematem. Kim jest zbywca, lub czym jest wynajem długoterminowy? Przeczytaj i dowiedz się!

www.comperia.pl
2011-02-15
Leasing jest umową posiadającą zarówno cechy umowy najmu (dzierżawy), jak i kredytu.
www.comperia.pl


Najnowsze porady