22.08.2011, 13:27

Kredyty dla nowych firm-podstawowe bariery

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Nie od dziś wiadomo, że siłą napędową każdej gospodarki są przedsiębiorstwa. Dzieje się tak dlatego, że tworzą one nie tylko konsumowane przez nas dobra, ale także zapewniają zatrudnienie dużej liczbie osób z naszego społeczeństwa. Podmiotami szczególnie wartymi uwagi są firmy zaliczane do tzw. segmentu MSP, czyli małe i średnie przedsiębiorstwa.

Problem w tym, że aby sektor ten mógł się prawidłowo rozwijać potrzebuje on odpowiedniego wsparcia.

Chodzi tu nie tylko o dostosowanie warunków prawnych, w celu maksymalnego ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej, ale także o odpowiednie wsparcie ze strony instytucji finansowych. To właśnie te ostatnie, poprzez  kredyty dla nowych firm, przyczyniają się w sposób bezpośredni do ciągłego rozwoju gospodarczego kraju.
 
Jednak nie każda już działająca firma może liczyć na przyznanie jej kredytu. Wiąże się to z koniecznością spełnienia ściśle określonych kryteriów. Podobnie sytuacja wygląda jeśli weźmiemy pod uwagę kredyty dla nowych firm.
 
Tutaj ryzyko jest dużo większe, ponieważ bankom jest bardzo trudno ocenić, czy branża w jakiej zamierza działać nowy podmiot okaże się dla niego przychylna i tym samym pozwoli na osiągnięcie zysków.
 
Głównymi wymaganiami stawianymi przed nowymi podmiotami, dotyczącymi kredytowania prowadzonej działalności jest przedstawienie biznesplanu. Chodzi o to, że firma musi poinformować bank o kierunku swojego rozwoju oraz celów na jakie zamierza przeznaczyć pozyskany kapitał.

Kolejnym wymaganiem, jakie należy spełnić, aby otrzymać kredyty dla nowych firm, jest długość prowadzenia działalności gospodarczej. Przyjmuje się, że minimalny czas wymagany przez instytucje finansowe to 3 miesiące. Choć i to nie jest warunkiem koniecznym, gdyż w tej chwili na rynku funkcjonują podmioty, w których to kryterium nie musi być spełnione. Oferują oni bowiem swoim klientom tzw. kredyt na start.

Segment MSP bardzo mocno się rozwija, a co za tym idzie stanowi coraz istotniej element całej gospodarki. Dlatego też, większość instytucji finansowych patrzy przychylnym okiem na wspieranie mikrobiznesu. Toteż zmieniają się propozycje banków i same kredyty dla nowych firm jako produkty także. Jeśli bowiem dana firma utrzyma się na rynku, to bank zyska dobrego i świadomego klienta.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (22.08.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora