Kredyt samochodowy - słownik finansowy

Co to jest kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, przeznaczonym na sfinansowanie zakupu pojazdów. Pojęcie pojazdy jest jednak bardzo szerokie.

Banki udzielają kredytów nie tylko na zakup samochodów osobowych, ale również przyczep kempingowych, motocykli, motorowerów, skuterów, a nawet łodzi motorowych. Cechą charakterystyczną kredytów samochodowych jest ich zabezpieczenie, a mianowicie kredytowany przedmiot - banki stosują kilka rodzajów zabezpieczeń: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie lub depozyt karty pojazdu. Obowiązkowa też będzie, jako dodatkowa forma zabezpieczenia, cesja praw z polisy AC.

Dzięki zabezpieczeniu na pojeździe kredyty samochodowe są niżej oprocentowane niż produkty kredytowe przeznaczone na dowolny cel (kredyty gotówkowe, limity w koncie osobistym, karty kredytowe). W ten sposób banki zmniejszają bowiem ryzyko udzielenia kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że nie musi to być regułą.$_ART_REK_

Kredyt samochodowy można wziąć na zakup nowego i używanego pojazd. Z reguły mie ma też znaczenia, gdzie kupujemy samochód: w salonie, komisie, na giełdzie samochodowej czy od osoby prywatnej. Coraz więcej instytucji finansuje również auta sprowadzane zza granicy.

Comperia.pl

2009-07-28

ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Kredyt samochodowy on-line w Inbanku - teraz z bezpłatną promesą
Z początkiem nowego roku Inbank zaczął wystawiać promesy na kredyt samochodowy. Oznacza to, że osoby, które uzyskają pozytywną decyzję kredytową, otrzymają zapewnienie, że gotówka będzie na nich czekać w banku jeszcze przez 7 dni.