28.12.2009, 08:54

Kredyt samochodowy Getin Banku pod Rentgenem Comperii

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Planujesz zakup nowego auta na kredyt i zastanawiasz się, który bank wybrać? Dzisiaj Comperia przygląda się ofercie Getin Banku. Pod lupę bierzemy parametry kredytu oraz sprawdzamy, jak wypada na tle konkurencyjnych produktów. Zobacz, jaki kredyt samochodowy Getin Bank może Ci zaoferować!

Charakterystyka kredytu samochodowego Getin Banku

Podstawowe parametry kredytu przedstawione są w poniższej tabeli. Na co warto zwrócić uwagę? Maksymalny wskaźnik LTV wynosi 100 proc., a więc bank udzieli Ci kredytu, który w pełni pokrywaje cenę nabywanego auta – wkład własny jest niepotrzebny. Co więcej, ewentualny wkład własny nie ma wpływu na zmniejszenie oprocentowania. Jest ono zależne jedynie od okresu kredytowania oraz od wieku kredytowanego pojazdu (w przypadku kredytu na samochód używany). W miarę wzrostu okresu spłaty kredytu oraz wieku auta bank zaproponuje wyższe oprocentowanie.
 
Maksymalny wiek używanego samochodu kupowanego na kredyt wynosi 13 lat. Tutaj jednak kryje się mały haczyk, gdyż mimo tego, że pożyczkę na używany pojazd można spłacać nawet przez 8 lat, przy tak zaawansowanym wieku auta bank pozwoli rozłożyć spłatę zadłużenia już tylko na maksymalnie 5 lat – dotyczy to samochodów sprzed ponad 10 lat. Ponadto oprocentowanie takiego kredytu będzie wynosiło prawie 20 proc. w skali roku.
Jakie zabezpieczenia spłaty kredytu są stosowane przez bank? Do najczęstszych zabezpieczeń należą częściowe przewłaszczenie pojazdu na bank oraz cesja praw z polisy AC. Innymi słowy, bank będzie współwłaścicielem auta, co znacznie skomplikuje ewentualny proces jego odsprzedaży jeszcze w trakcie spłacania kredytu. Dodatkowo, w razie uszkodzenia bądź kradzieży pojazdu, bank będzie miał prawo do przejęcia wszelkich świadczeń pieniężnych z tytułu ubezpieczenia Twojego środka transportu.
 
Podstawowe parametry kredytu samochodowego w Getin Banku
 
Cel kredytu
Oprocentowanie
Prowizja
Okres
Maks. LTV
Samochód nowy
8,99% – 11,49%
1%
0 – 10 lat
100%
Samochód używany
10,90% - 19,90%
2%
0 – 8 lat
100%
      Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl


Kredyt samochodowy Getin Banku a konkurencja

W porównaniu do swoich rynkowych rywali Getin Bank prezentuje się całkiem przyzwoicie. W naszych rankingach kredytów samochodowych produkty Getin Banku zajmują czołowe miejsca. Z pewnością na pochwałę zasługuje możliwość skredytowania zakupu nawet 13-letnich pojazdów, co jest rzadkością, ponieważ większość banków zgodzi się sfinansować zakup samochodów o średnim wieku około 7-8 lat.
W poniższej tabeli pokazujemy, jak kredyt Getin Banku wypada na tle najlepszej rynkowej oferty. Jeśli chcesz zobaczyć pełny ranking, odwiedź naszą porównywarkę kredytów samochodowych.
 
 
Najlepszy kredyt samochodowy
Kredyt samochodowy
Getin Bank
Parametry kredytu
Bank
RRSO / Rata
RRSO / Rata
50 tys. zł, 7 lat, LTV=80%
samochód nowy
11,16% / 846,40 zł
11,36% / 851,20 zł
30 tys. zł, 5 lat, LTV=100%
samochód używany (5-letni)
9,65% / 626,39 zł
13,55% / 679,13 zł
  Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 

Chcesz podyskutować o kredytach samochodowych? Dołącz do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.12.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora