27.11.2009, 08:51

Kredyt samochodowy, a może lepiej gotówkowy?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Auto, rzecz potrzebna, ale kosztowna. Kiedy nie wystarcza własnych pieniędzy na jego nabycie, można zawsze sięgnąć po pożyczkę. I tutaj wchodzą w grę dwie możliwości. Co wybrać, kredyt samochodowy czy gotówkowy?
Różnice w ilości formalności związanych z przyznaniem pożyczki przemawiają na korzyść wariantu gotówkowego. Dodatkowo w tej opcji kupowane auto pozostanie wolne od wszelkich zabezpieczeń. Co więc przemawia za kredytem samochodowym? Oprocentowanie?
 
Bank współwłaścicielem auta
 Musisz pamiętać, że zaciągając kredyt samochodowy najczęściej część , a dokładnie 49% wartości auta oddajesz na własność banku. Ten chce być pewny, że w przypadku ewentualnych problemów finansowych kredytobiorcy, interes kredytodawcy nie będzie zagrożony. Dlatego w dowodzie rejestracyjnym auta, jako współwłaściciel pojawi się bank. Każdy potencjalny kupujący w ten sposób dowie się, że samochód był kupiony na kredyt. A więc ewentualna transakcja będzie musiała się wiązać ze spłatą zadłużenia. Bank jest zabezpieczony.
 
Ubezpieczenie z cesją na bank
 Wpis w dowodzie rejestracyjnym to nie wszystko. Bank poprosi dodatkowo o cesję z praw polisy ubezpieczenia auta. W przypadku jego kradzieży, bądź uszkodzenia to kredytodawca w pierwszej kolejności jest uprawniony do otrzymania świadczenia. Zniszczenie samochodu spowoduje konieczność usunięcia usterki w warsztacie i rozliczenie całości w formie bezgotówkowej z wykorzystaniem polisy. Gorzej będzie w przypadku utraty auta. Płatność z ubezpieczenia otrzyma bank. Ty zostaniesz z kredytem i bez samochodu…
 
Kredyt gotówkowy? Auto w całości Twoje
 W przypadku, kiedy zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, bank nie położy ręki na aucie. Będzie ono wolne od jakichkolwiek obciążeń. Problem jednak może leżeć w trudności uzyskania pożyczki. W tym przypadku bankowy interes nie jest dobrze zabezpieczony. Dlatego dostępne limity kredytowe są mniejsze, a ich cena może być większa. Dla przykładowej pożyczki w wysokości 20 000 PLN przewidzianej do spłaty na 5 lat najlepsza oferta kredytu samochodowego jest oprocentowana na poziomie: 9,65%. Z kolei w przypadku kredytu gotówkowego odsetki roczne wynoszą 10,18%. Jak zwykle, coś za coś.

 

Chcesz podyskutować o kredytach samochodowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.11.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Comperia.pl poleca
1970-01-01
 
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Opłaty przy leasingu 29.5.2015 9:57 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
Ekspresowa pożyczka w Pekao 25.6.2014 10:23 przez:
pinky

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Leasing czy kredyt samochodowy dla firmy 28.4.2014 14:27 przez:
Piotr

forum finansowe dla firm