06.11.2009, 16:24

Kredyt hipoteczny w BZ WBK pod lupą Comperii

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Dzisiaj na tapecie kredyt hipoteczny w BZ WBK. Co takiego trzeba zrobić, aby wyjść z banku z korzystną ofertą? Czy jest szansa na uzyskanie lepszej niż u konkurencji? Plusy i minusy, czyli lupa Comperii.
BZ WBK należy raczej do ostrożnych banków. Dlatego nigdy nie wychylał się z nadmiernie elastycznym podejściem przy ocenie ryzyka kredytowego. Tym samym nie należał do najtańszych, choć bywało, że oferta w złotych plasowała się w czołówce rankingów. Jak to wygląda dzisiaj?
 
Kredyt dla VIP-a i najlepiej w pakiecie
 
Od czego zależy oprocentowanie hipoteki w BZ WBK? Co zaskakujące, nie od wartości kredytu, nie od wkładu własnego, nawet nie od okresu kredytowania. To nadawany przez bank status klienta oraz ilość zakupywanych przez niego dodatkowo produktów decyduje o marży. Bank dzieli klientów na VIP i „pozostałych”, a także na „wewnętrznych” i „zewnętrznych”.
 
 
Na najlepszą ofertę może liczyć „wewnętrzny” VIP decydujący się na „PAKIET 2”. Kto to taki? Chodzi o osobę posiadającą w BZ WBK aktywne od przynajmniej 6 miesięcy konto  24 VIP lub VIP z saldem średnim na poziomie 15 000 PLN lub z depozytem średnio na poziomie 200 000 PLN. Dodatkowo delikwent musi zawrzeć w banku ubezpieczenie z zakresem obejmującym co najmniej ryzyka: śmierci oraz trwałej i całkowitej niezdolności do pracy lub ryzyka utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy.
W nagrodę bank udzieli kredytu z prowizją 2% i marżą 1,7%. Kuszące, ale raczej niewielu pokona wysoko zawieszoną dochodową poprzeczkę.
 
Promocja – marża 1,35%
 
Warto przy okazji wspomnieć o obowiązującej obecnie w banku promocji. I znowu, niezależnie od wysokości kredytu i wkładu własnego można liczyć na otrzymanie jednej z niższych oferowanych obecnie na rynku marż. Warunek pierwszy jest taki, aby założyć konto VIP lub 24 VIP i wpłacać na nie co miesiąc przynajmniej 2000 PLN. Warunek drugi to pozytywne przejście owianego tajemnicą systemu scoringowego banku. Konieczna w tym celu jest wizyta w oddziale. Trudno nam ocenić elastyczność bankowego systemu przyznającego promocyjne warunki. Musisz spróbować sam.

Drogi czy tani BZ WBK?
 
Oferta podstawowa banku z pewnością nie należy do najtańszych. Inaczej jest z warunkami promocyjnymi – te z kolei wyglądają bardzo atrakcyjnie na tle konkurencji. Niestety nie jest do końca jasne, jak można z nich skorzystać. Bank zmusza do odwiedzenia w tym celu placówki. Czy to marketingowa sztuczka mająca na celu łowienie klientów, czy faktycznie dobra oferta? Niestety musisz kliencie sprawdzić to sam. Będziemy wdzięcznie za podzielenie się z nami doświadczeniami.
 
Chcesz podyskutować o kredytach w BZ WBK lub innych bankach? Zapraszamy na nasze forum!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.11.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
kredyt hipoteczny - która wersja lepsza 29.8.2018 9:48 przez:
1992-kasia
Kredyt hipoteczny na remont budynku. 14.8.2017 12:14 przez:
MrCluster
Kredyt hipoteczny w ciąży 23.6.2017 20:08 przez:
smeg
kredyt hipoteczny czy własne oszczędności? Pomocy 27.3.2017 18:28 przez:
nilada
bank BPS - NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY? 31.5.2016 9:01 przez:
wiktor
Kredyt hipoteczny a praca za granicą. 25.5.2016 19:03 przez:
dawidS

forum o kredytach