27.11.2009, 15:25

Kredyt hipoteczny Polbanku na prześwietleniu, czyli Rentgen Comperii

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Polbank należy do czołowych graczy na rynku kredytów hipotecznych. Na wielkość jego oferty kredytowej nie można narzekać – klienci nadal mają w czym wybierać. Dodatkowo bank kusi niejedną promocją. Zobacz, czym charakteryzuje się kredyt hipoteczny Polbanku i jak prezentuje się na tle oferty konkurencji.
Rzut oka na dostępne kredyty hipoteczne
 
Obecnie kredyt hipoteczny w Polbanku dostępny jest w trzech walutach: złotym, euro i franku szwajcarskim. W ramach każdej z walut oprócz standardowego kredytu bank oferuje także tzw. kredyt z poduszką finansową, która polega na tym, że klient na każde 100 tys. zł pożyczone w ramach kredytu hipotecznego może dodatkowo dostać 4 tys. zł gotówki do wykorzystania na dowolny cel. Za poduszkę trzeba jednak zapłacić podwyższoną marżą kredytu o 0,45 pkt. proc. Istnieje jednak łatwy sposób, aby marżę obniżyć – i to aż o 1 pkt. proc. Wystarczy zadeklarować regularne wpływy swojego wynagrodzenia na rachunek w Polbanku. Promocja ta dotyczy wszystkich rodzajów kredytu hipotecznego.

Ile bank maksymalnie pożyczy?
 
Maksymalna wartość kredytu hipotecznego w Polbanku zależy oczywiście od wartości nieruchomości, na której ustanowiona zostanie hipoteka, ale także od wybranej waluty rozliczeniowej kredytu. Najwięcej, bo aż do 95% wartości zabezpieczenia (jest to tzw. wskaźnik LTV – loan to value – stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości) dostaniemy w przypadku kredytu w rodzimej walucie. Decydując się na euro, bank pożyczy maksymalnie do 90%, zaś jeśli chodzi o franka, wskaźnik ten jest najniższy i wynosi już tylko 80%. Na jak długo możemy rozłożyć spłatę kredytu? Nawet do 40 lat, przy czym wiek najstarszego kredytobiorcy w momencie spłaty ostatniej raty nie może przekroczyć 70 lat.
 
Sprawdź ofertę Polbanku na tle innych-skorzystaj z naszej porównywarki
 
Promocje, promocje…
 
Wspomniana obniżka marży to nie jedyna niespodzianka przygotowana dla klientów greckiego potentata. W ramach kolejnej promocji Polbank nie pobiera prowizji od udzielenia kredytów w złotych bądź euro. Brak prowizji dotyczy także kredytu z poduszką finansową denominowanego do franka – pozostałe kredyty w szwajcarskiej walucie obarczone są prowizją w wysokości 1,5%. Na tym okazje cenowe się nie kończą. Bank nie wymaga ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Za wcześniejszą spłatę kredytu trzeba będzie już jednak zapłacić 1,5% wartości spłacanej części.
 
Polbank - lider na rynku hipotek
 
Śmiało możemy użyć powyższego stwierdzenia. Choć ofercie Polbanku jeszcze sporo brakuje do doskonałości, trzeba przyznać, że w porównaniu do produktów kredytowych innych banków wypada całkiem nieźle – szczególnie , jeśli pod uwagę weźmiemy oferty promocyjne. Kredyty Polbanku należą obecnie do najtańszych na rynku i okupują czołówki naszych rankingów. W tym miejscu wytknąć jednak musimy dwa negatywy jego oferty: brak kredytów hipotecznych w dolarach amerykańskich i niemożność zaciągnięcia kredytu do 100% wartości zabezpieczenia.
 
Chcesz podyskutować o kredytach hipotecznych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.11.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt Hipoteczny a zaniżona wypłata na umowie 21.6.2019 7:05 przez:
stringi100
kredyt hipoteczny - która wersja lepsza 29.8.2018 9:48 przez:
1992-kasia
Kredyt hipoteczny na remont budynku. 14.8.2017 12:14 przez:
MrCluster
Kredyt hipoteczny w ciąży 23.6.2017 20:08 przez:
smeg
kredyt hipoteczny czy własne oszczędności? Pomocy 27.3.2017 18:28 przez:
nilada
bank BPS - NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY? 31.5.2016 9:01 przez:
wiktor

forum o kredytach