08.02.2010, 07:04

Kredyt hipoteczny Nordea Bank pod Rentgenem Comperii. Sprawdź czy warto go wziąć!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kredyt hipoteczny Nordea Bank jest jednym z najszerzej dostępnych produktów na rynku. Szukasz instytucji finansowej, która pożyczy Ci fundusze niezbędne na zakup własnego mieszkania? Chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w złotówkach, euro bądź frankach szwajcarskich? Jeżeli tak to koniecznie sprawdź rentgen Comperii. Dzisiaj prześwietlamy kredyt hipoteczny Nordea Bank!
Na chwilę obecną Nordea Bank jest jedną z niewielu instytucji na polskim rynku, w której istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego zarówno w złotówkach jak i euro oraz frankach szwajcarskich. Ponadto, o ile w przypadku zobowiązań w rodzimej walucie oferta Nordea Banku plasuje się w środku rankingów, o tyle kredyty denominowane do walut obcych są naprawdę atrakcyjne. Comperia.pl analizuje każdy z nich. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kredytu hipotecznego.
 
Kredyt hipoteczny Nordea Bank w szczegółach
 
Oferta Nordea Banku nie odbiega od powszechnie przyjętych standardów. Dostępne są zarówno kredyty hipoteczne i konsolidacyjne jak i kredyty refinansowe. Za ich pomocą możemy sfinansować budowę domu, zakup mieszkania i działki. Oferta Nordea Banku posiada jednak także znaczne minusy. Najważniejszym z nich jest brak możliwości zaciągnięcia pożyczki hipotecznej.
W ofercie dostępne są zarówno kredyty w złotówkach jak i denominowane do euro oraz franków szwajcarskich. Niemniej jednak, w przypadku zobowiązań walutowych Nordea Bank udziela kredytów maksymalnie do 80 proc. wartości nieruchomości. Oznacza to, że przy zaciągnięciu zobowiązania musimy liczyć się z posiadaniem dość znacznego wkładu własnego. Nordea Bank ofertuje także jeden z najdłuższych okres spłaty na rynku – maksymalnie 45 lat w złotówkach i 40 lat w walucie obcej.
 
Kredyt hipoteczny Nordea Banku - złotówki
 
Jeżeli interesuje nas kredyt hipoteczny wyłącznie w rodzimej walucie to skorzystanie z oferty Nordea Banku nie jest najlepszym rozwiązaniem. Marża banku, w zależności od wysokości kredytu i wkładu własnego oraz naszej zdolności kredytowej, może wynosić od 3,3 proc. do maksymalnie 4,3 proc. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi standardowo 2 proc. kwoty udzielonego kredytu. Warunkiem uzyskania kredytu jest ponadto zakupu dodatkowych produktów: karty kredytowej oraz ubezpieczenia majątkowego w TU Ergo Hestia.
 
Kredyt hipoteczny Nordea Banku – waluty obce
 
W przypadku kredytów hipotecznych denominowanych do walut obcych oferta Nordea Banku jest zdecydowanie korzystniejsza niż w przypadku zobowiązań w rodzimej walucie. Marża banku, w zależności od wysokości kredytu i wkładu własnego oraz naszej zdolności kredytowej, może wynosić od 4,2 proc. do 5,5 proc. Dotyczy to zarówno oferty we frankach szwajcarskich jak i euro. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi standardowo 2 proc. – tak jak i w przypadku kredytów w złotówkach.
 
Kredyt hipoteczny Nordea Banku na tle konkurencji
 
Comperia.pl prezentuje porównanie najlepszych ofert na rynku w segmencie kredytów hipotecznych w złotówkach oraz oferty Nordea Banku. Pod uwagę wzięto kredyt w wysokości 200 tys. zł zaciągany na okres 30 lat. Wartość nieruchomości przyjęto w wysokości 300 tys. zł.
W przypadku kredytów w złotówkach Nordea Bank plasuje się dopiero w drugiej dziesiątce zestawienia. Oprocentowanie rzeczywiste w porównaniu do najlepszej oferty na rynku jest wyższe o ponad 1,5 pkt. proc. W rezultacie miesięcznie za obsługę kredytu zapłacimy aż 1438 złotych.
 
Kredyt hipoteczny Nordea Banku - złotówki
 
 
Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta Nordea Banku
Nazwa kredytu
Sprawdź!
Kredyt hipoteczny
Wysokość raty
1 236,64 zł
1 438,36 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
6,64 proc.
8,30 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu
1,60 proc.
2,00 proc.
 
Zdecydowanie najlepiej na tle konkurencji wypada kredyt Nordea Bank we frankach szwajcarskich. W ogólnym rankingu Comperii plasuje się na trzecim miejscu. Od lidera zestawienia dzieli go niecały 1 pkt. proc. Różnica ta wynika przede wszystkim ze znacznie wyższej prowizji za udzielenie kredytu. Gdyby Nordea Bank zdecydowała się na jej obniżkę do 1 proc. jej oferta zajęłaby 2 miejsce.
 
Kredyt hipoteczny Nordea Banku – franki szwajcarskie
 

Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta Nordea Banku
Nazwa kredytu
Sprawdź!
Kredyt hipoteczny
Wysokość raty
1 031,27 zł
1 129,83 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
4,80 proc.
5,78 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu
0,50 proc.
2,00 proc.
 
W przypadku kredytów denominowanych do euro oferta Nordea Banku uplasowała się na siódmym miejscu. Pomimo relatywnie niskiego oprocentowania dystans dzielący ją od lidera zestawienia to prawie 2 pkt. proc. Najlepsza oferta na rynku deklasuje jednak kredyt każdego innego banku.
 
Kredyt hipoteczny Nordea Banku – euro
 

Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta Nordea Banku
Nazwa kredytu
Kredyt hipoteczny
Wysokość raty
979,87 zł
1 182,47 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
4,33 proc.
6,23 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu
0,00 proc.
2,00 proc.
 

Masz swoje zdanie na temat kredytu hipotecznego Nordea Bank? Podziel się nim na naszym forum o kredytach hipotecznych!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.02.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt Hipoteczny a zaniżona wypłata na umowie 21.6.2019 7:05 przez:
stringi100
kredyt hipoteczny - która wersja lepsza 29.8.2018 9:48 przez:
1992-kasia
Kredyt hipoteczny na remont budynku. 14.8.2017 12:14 przez:
MrCluster
Kredyt hipoteczny w ciąży 23.6.2017 20:08 przez:
smeg
kredyt hipoteczny czy własne oszczędności? Pomocy 27.3.2017 18:28 przez:
nilada
bank BPS - NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY? 31.5.2016 9:01 przez:
wiktor

forum o kredytach