20.01.2010, 15:07

Kredyt hipoteczny BGŻ pod Rentgenem Comperii-nie tylko dla rolników!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Szukasz najlepszego banku, który pomoże Ci sfinansować zakup nieruchomości? Jeżeli tak to koniecznie sprawdź Rentgen Comperii! Dzisiaj prześwietlamy kredyt hipoteczny BGŻ. Zobacz na jakich warunkach można zaciągnąć zobowiązanie i jak Bank BGŻ wypada na tle konkurencji!
Na chwilę obecną Bank BGŻ jest jednym z banków, w którym kredyt hipoteczny można zaciągnąć na relatywnie korzystnych warunkach. Niemniej jednak, jego oferta ogranicza się wyłącznie do produktów w złotówkach. Jeżeli zatem interesuje Cię tani kredyt hipoteczny w rodzimej walucie to koniecznie zapoznaj się z ofertą BGŻ. Comperia.pl podpowiada na co zwrócić uwagę.
 
Kredyty hipoteczne w BGŻ-oferta
 
Oferta Banku Gospodarki Żywnościowej nie odbiega od powszechnie przyjętych standardów. Dostępne są zarówno kredyty hipoteczne i konsolidacyjne jak i pożyczki hipoteczne. Za ich pomocą możemy sfinansować budowę domu, zakup mieszkania lub działki, a także – w przypadku pożyczki – remont bądź inną dowolną, inwestycję, której zabezpieczeniem będzie posiadana przez nas nieruchomość. Ponadto, BGŻ udziela kredytów do 100 proc. wartości nieruchomości. Oznacza to, że przy skorzystaniu z jego oferty nie musimy posiadać wkładu własnego. BGŻ ofertuje także najdłuższy na rynku okres, na jaki możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny – aż do 40 lat.
 
Kredyt hipoteczny BGŻ
 
Jeżeli posiadamy znaczną awersję do ryzyka to zdecydowanie najlepszym wyborem jest kredyt w rodzimej walucie. W tym przypadku BGŻ możemy liczyć na naprawdę korzystne warunki zaciągnięcia zobowiązania.
 
Marża banku, w zależności od wysokości kredytu i wkładu własnego oraz naszej zdolności kredytowej, może wynosić od 2,1 proc. do maksymalnie 2,5 proc. Oczywiście, w przypadku braku wkładu własnego musimy liczyć się z obowiązkiem wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. W przypadku banku BGŻ jest to kwota w wysokości 3,5 proc. wartości zobowiązania. Ubezpieczenie płatne jest jednorazowo przy zaciągnięciu kredytu i obowiązuje przez okres 5 lat. W tym czasie kredytobiorca ma możliwość spłaty wymaganych pierwszych 10 proc. zobowiązania.
Prowizja za udzielenie kredytu uzależniona jest natomiast od rodzaju konta, jakie zdecydujemy się założyć – jest to jeden z warunków uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. W przypadku konta internetowego, które statystycznie wybierane jest najczęściej, prowizja wynosi 4,5 proc.
Bank nie wymaga także zakupu dodatkowych ubezpieczeń kredytu hipotecznego, co zapobiega ponoszeniu przez nas wyższych kosztów. Niemniej jednak, przy zaciągnięciu zobowiązania istnieje możliwość skorzystania z dostępnych pakietów ubezpieczeniowych na preferencyjnych warunkach. Dotyczy to przede wszystkim ubezpieczenia na życie lub utraty pracy.
 
Kredyt hipoteczny BGŻ na tle konkurencji
 
Comperia.pl prezentuje porównanie najlepszych ofert na rynku w segmencie kredytów hipotecznych w złotówkach oraz oferty Banku BGŻ. Pod uwagę wzięto kredyt w wysokości 200 tys. zł zaciągany na okres 30 lat. Wartość nieruchomości przyjęto w wysokości 300 tys. zł.
Bank BGŻ znajduje się w naszym zestawieniu w pierwszej dziesiątce najlepszych kredytów hipotecznych. Oznacza to, że jego oferta nie jest najlepsza, ale dla klientów o wybranym profilu może być naprawdę atrakcyjna. Dotyczy to przede wszystkim osób posiadających znaczny wkład własny. W takim przypadku istnieje możliwość negocjacji podstawowych parametrów kredytu, w tym przede wszystkim bardzo wysokiej prowizji. Gdyby koszt udzielenia kredytu w BGŻ spadł nawet o połowę, to jego oferta mogłaby uplasować się na czwartym miejscu. Różnica w oprocentowaniu rzeczywistym pomiędzy najlepszą ofertą na rynku a kredytem BGŻ spadłaby do poziomu nieprzekraczającego 1 pkt. procentowego.
 
Kredyt hipoteczny Banku BGŻ - porównanie
 

Najtańszy kredyt na rynku
 Najlepsza oferta Banku BGŻ
Nazwa kredytu
Sprawdź!
Kredyt hipoteczny
Wysokość raty
1 247,09 zł
1 299,86 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
6,72 proc.
7,56 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu
1,60 proc.
4,50 proc.
Chcesz podyskutować o kredytach mieszkaniowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach hipotecznych!   
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.01.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt Hipoteczny a zaniżona wypłata na umowie 21.6.2019 7:05 przez:
stringi100
kredyt hipoteczny - która wersja lepsza 29.8.2018 9:48 przez:
1992-kasia
Kredyt hipoteczny na remont budynku. 14.8.2017 12:14 przez:
MrCluster
Kredyt hipoteczny w ciąży 23.6.2017 20:08 przez:
smeg
kredyt hipoteczny czy własne oszczędności? Pomocy 27.3.2017 18:28 przez:
nilada
bank BPS - NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY? 31.5.2016 9:01 przez:
wiktor

forum o kredytach