22.12.2011, 09:54

Kredyt Bank: kredyty hipoteczne w EUR tylko do końca roku

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kredyt Bank wycofuje się z udzielania kredytów walutowych. Od początku 2012 roku udzielane będą jedynie kredyty hipoteczne w złotych. Wnioski o kredyt w euro będą przyjmowane tylko do 31 grudnia br.

Kredyt Bank podjął decyzję o ograniczeniu swojej oferty kredytowej jedynie do zobowiązań hipotecznych w PLN w związku z utrzymującą się niepewnością na rynkach finansowych oraz towarzyszącymi jej znacznymi wahaniami kursu tej waluty. Jak tłumaczy, sytuacja ta przekłada się na rosnące koszty finansowania akcji kredytowej w euro.

Od początku 2012 roku nie będzie zatem w ofercie banku kredytów w EUR (to jedyna waluta obca, w której Kredyt Bank udzielał kredytów). Klienci, którzy złożą kompletny wniosek kredytowy jeszcze do końca 2011 roku, będą mogli liczyć na otrzymanie kredytu w EUR pod warunkiem zawarcia umowy kredytowej najpóźniej do 31 marca 2012 roku.

Bank skoncentruje się na dalszym rozwoju oferty kredytów w złotych, z uwzględnieniem kredytów preferencyjnych Rodzina na swoim. Trzeba przyznać, że już teraz jego propozycje są atrakcyjne. Oferty standardowych kredytów w złotych (zarówno bez wkładu własnego, jak i z 20-procentowym wkładem) oraz w programie Rodzina na Swoim Kredyt Banku znajdują się w ścisłych czołówkach rankingów. Aktualne kredyty hipoteczne porównaj na comperi.pl.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (22.12.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora