28.02.2013, 13:34

Konto oszczędnościowe, z którego możesz wypłacać kiedy chcesz

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Teoretycznie z konta oszczędnościowego można wypłacać pieniądze w dowolnej chwili bez utraty odsetek. Teoretycznie, bo banki starają się tę możliwość ograniczyć i wprowadzają wysokie opłaty za przelewy. Na szczęście są na rynku produkty, które dają posiadaczowi pełną elastyczność, ponieważ wszystkie przelewy są darmowe. Które banki oferują konta oszczędnościowe bez limitu wypłat? Comperia.pl podpowiada.

Konto oszczędnościowe stanowi ciekawą alternatywę dla lokaty. Oprocentowanie jest porównywalne, a możliwości dużo większe. Możemy lokować dowolne, nawet najmniejsze kwoty, możemy wpłacać je w każdej chwili i wypłacać wtedy, kiedy są nam potrzebne bez utraty odsetek. Żeby jednak rzeczywistość była taka piękna, konto oszczędnościowe trzeba otworzyć w banku, który oferuje darmowe wszystkie przelewy, a nie tylko jeden w miesiącu.

Obecnie pięć banków oferuje konto oszczędnościowe, z którego można bez ograniczeń wypłacać pieniądze. Są to DnB Nord, BGŻOptima, ING Bank Śląski, BNP Paribas i mBank.

Najwyższe oprocentowanie znajdziemy w banku DnB Nord. Konto oszczędnościowe w tej instytucji przynosi zysk na poziomie 5,50 proc. w skali roku. Żeby otworzyć konto, wymagana jest pierwsza wpłata w wysokości 1000 zł, ale nie trzeba utrzymywać takiego salda na rachunku. Nie trzeba być klientem banku DnB Nord, by założyć w nim konto oszczędnościowe.

Posiadacze tego produktu nie płacą za żaden przelew wewnętrzny wykonywany przez Internet lub telefon. Operacje zlecane w placówce kosztują 5 zł za każdą transakcję.

Bardzo istotną informacją jest to, że konto oszczędnościowe w DnB Nord nie jest produktem promocyjnym, więc oferta nie jest ograniczona czasowo ani nie wymaga wypełnienia odpowiednich warunków, by można było z niej skorzystać.

Pełną listę kont oszczędnościowych, z których możesz wypłacać kiedy chcesz, możesz zobaczyć tutaj.

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.02.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marta Ośko
, ekspert Comperia.pl
295 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
30 tysięcy lepiej na konto czy lokatę? 14.10.2015 7:53 przez:
nnatan
nowa lokata w Getin Online/Open Online 14.7.2015 16:38 przez:
Robert Sierant,
BGŻ Optima lokata bezkarna 4.6.2015 7:10 przez:
Limana
Najlepsze konto oszczędnościowe 7.5.2015 9:08 przez:
ramzi

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Renta finansowa - dobry pomysł? 9.7.2014 19:59 przez:
velvet

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Subkonto w alior banku 3.6.2015 14:49 przez:
Rupi

forum finansowe dla firm