2009-12-12 08:16:39

Konto oszczędnościowe Polbanku pod Rentgenem Comperii

W poszukiwaniu najlepszego sposobu oszczędzania przyglądamy się dzisiaj ofercie greckiego Polbanku. Do tej pory Polbank proponował swoim klientom jedne z najbardziej zyskownych możliwości pomnażania swoich pieniędzy, dostępnych na polskim rynku bankowym. Jego lokaty często okupowały czołówki naszych rankingów. Czy konta oszczędnościowe Polbanku są obecnie równie dochodowe? Ile możesz na nich zarobić? Jak produkty banku wypadają na tle konkurencji? Sprawdź, czy warto oszczędzać w Polbanku!

Dlaczego konto oszczędnościowe?

 
Konto oszczędnościowe posiada pewną przewagę nad tradycyjną lokatą bankową. Mowa tutaj o jego wysokiej elastyczności, czyli swobodnej możliwości dysponowania ulokowanymi pieniędzmi w każdym momencie. Co prawda, pieniądze z lokaty też można podjąć w każdej chwili, ale najczęściej będzie się to wiązało z całkowitą bądź częściową utratą naliczonych odsetek.
W przypadku konta oszczędnościowego takiego zagrożenia nie ma. Można dowolnie wpłacać i wypłacać pieniądze z konta oszczędnościowego i nie martwić się o odsetki. Za wygodę jednak trzeba płacić – wypłaty z konta mogą być obarczone opłatą. Ponadto oprocentowanie kont oszczędnościowych jest zmienne i generalnie nieco niższe niż oprocentowanie najlepszych lokat. Oferta Polbanku pokazuje jednak, że nie zawsze jest to prawdą i na koncie oszczędnościowym można nieźle zarobić…
 
Konta oszczędnościowe Polbanku pod lupą
 
Polbank oferuje dwa rodzaje rachunków oszczędnościowych: Konto Samooszczędzające oraz Konto Mocno Oszczędnościowe. Oba konta prowadzone są bezpłatnie. Co je rożni między sobą? Przede wszystkim wysokość oprocentowania. Na uwagę zasługuje tutaj Konto Mocno Oszczędzające, które do wysokości salda 5 tys. zł przyniesie aż 6,5% zysku. Niestety, po przekroczeniu tego progu oprocentowanie spadnie o 1,5 pkt. proc. Ponadto odsetki na Koncie Mocno Oszczędzającym kapitalizowane są codziennie, co może pozwolić na uniknięcie podatku Belki i zwiększa efektywną stopę zysku. Konto Samooszczędzające jest już nieco niżej oprocentowanie, jednak posiada rozbudowaną funkcjonalność - do konta wydawana jest bezpłatna karta debetowa (dzięki temu można używać konta oszczędnościowego do płatności za zakupy czy wypłaty gotówki z bankomatu).
 
Niestety, za przelewy zewnętrzne z obu rachunków trzeba będzie zapłacić i to całkiem słono (8-10 zł). Jedynie przelewy w ramach rachunków prowadzonych przez Polbank realizowane są bezpłatnie. Dodatkowym atutem Konta Samooszczędzającego jest szeroki wybór waluty, w której jest ono prowadzone. Oprócz złotego, zdecydować się można na rachunek rozliczany w euro i w dolarach amerykańskich. Konta w obcej walucie są z kolei dużo niżej oprocentowane – na poziomie odpowiednio 1,5% i 1%.
 
 Konto oszczędnościowe Polbank-podsumowanie
 
 
Oprocentowanie
Kapitalizacja
Konto Samooszczędzające
4,25%
miesięczna
Konto Mocno Oszczędzające
5% – 6,5%
dzienna
 
 
 
Co na to konkurencja? – miejsce Polbanku w rankingu kont oszczędnościowych
 
Na tle konkurencji konta oszczędnościowe Polbanku prezentują się znakomicie. Konto Mocno Oszczędnościowe może śmiało rywalizować nawet z najlepszymi lokatami. Tylko jeden bank oferuje wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego niż Polbank, jednak zarazem stawia przed klientem dużo wyższe wymagania dotyczące korzystania z konta – dokładniejsze informacje znajdziesz w naszej porównywarce w szczegółach oferty.
 
Co możemy zarzucić produktom oszczędnościowym Polbanku? Przede wszystkim fakt, iż Konto Mocno Oszczędnościowe oprocentowanie jest degresywnie, co zniechęca do gromadzenia na rachunku wysokich kwot. Można to obejść zakładając kilka kont, jednak tutaj czeka nas kolejne ograniczenie – maksymalna ilość tego rodzaju rachunków posiadanych przez jednego klienta wynosi 3.
 
Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

2009-12-12
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne