2009-11-25 09:00:36

Konto oszczędnościowe OKO w ING pod rentgenem Comperii-sprawdź czy się opłaca!

Posiadasz konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim, a może rozważasz powierzenie tej instytucji swoje oszczędności? Comperia.pl prześwietla swoim „rentgenem” Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim. Sprawdź czy się opłaca!

Otwarte konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim jest produktem przeznaczonym zarówno dla klientów indywidualnych jak i małych przedsiębiorstw. Jak każde konto oszczędnościowe pozwala na korzystniejsze niż w przypadku zwykłego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ulokowanie posiadanych środków. Wyższe oprocentowanie przy łatwym dostępie do swoich oszczędności to bez wątpienia zaleta otwartych kont oszczędnościowych. Nie mniej jednak, mają one też swoje ograniczenia.

 
Ile kosztuje konto?
 
W przypadku Otwartego konta oszczędnościowego w ING Banku nie poniesiemy żadnych opłat związanych z założeniem bądź prowadzeniem rachunku. Ponadto, co jest znacznym udogodnieniem, aby otworzyć rachunek nie musimy posiadać w tym banku zwykłego ROR-u. Mimo to, korzystanie z rachunku może generować znaczne koszty.
 
W każdym okresie rozliczeniowym (od 29 do 28 dnia następnego miesiąca) możemy bezpłatnie dokonać jedynie jednej wypłaty bądź przelewu. Każda następna operacja zostanie obciążona opłatą w wysokości 10 zł. Ponadto, ING Bank umożliwia nam dokonywanie przelewów jedynie na takie rachunki, których jesteśmy właścicielem. Niemożliwe będzie zatem przekazanie środków z otwartego konta oszczędnościowego nawet na rachunki naszych najbliższych.
 
Ile można zarobić?
 
Oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego w ING Banku jest uzależnione od zdeponowanej kwoty. Dla środków poniżej 100 tys. zł wynosi 3,25 proc., powyżej tej kwoty – 3,5 proc. Jeżeli posiadamy jeszcze wyższe oszczędności to warto zainteresować się także innym produktem tego banku – otwartym kontem oszczędnościowym Direct. Można na nim zarobić minimalnie 4 proc. w skali roku (dla oszczędności w wysokości 100 tys. zł – 199 tys. zł).
 
Sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe na rynku!
 
W zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych oferta ING nie wygląda jednak najlepiej. Oprocentowanie odpowiednich produktów w bankach z pierwszej trójki rankingu Comperii waha się w przedziale od 5 do nawet 6,5 proc. Jest to zatem nawet dwukrotnie więcej niż w przypadku Otwartego Konta Oszczędnościowego ING Banku.
 
Chcesz podyskutować o oszczędzaniu-jak, gdzie…? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
Comperia.pl
2009-11-25
Comperia.pl poleca
1970-01-01
 
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne