2010-01-14 10:04:58

Konto oszczędnościowe Eurobanku na prześwietleniu Rentgenem Comperii!

Konto oszczędnościowe to jeden z najprostszych sposobów przechowywania oszczędności. Najlepsze z nich oferują oprocentowanie na poziomie porównywalnym z lokatami. Posiadasz konto oszczędnościowe w Eurobanku? A może myślisz o powierzeniu tej instytucji swoich oszczędności? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź Rentgen Comperii – dzisiaj prześwietlamy konto oszczędnościowe Eurobanku.

Konto oszczędnościowe w Eurobanku jest produktem przeznaczonym dla klientów indywidualnych. Do jego założenia wymagane jest posiadanie zwykłego rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego w Eurobanku. Warunek ten znacznie wydłuży okres otwarcia konta oszczędnościowego, nie przyczyni się jednak do wzrostu całkowitych kosztów związanych z jego prowadzeniem - założenie oraz prowadzenie ROR-u są całkowicie bezpłatne.

Bank swoim klientom oferuje możliwość otwarcia nawet do 15 rachunków oszczędnościowych w ramach jednego konta osobistego. Jest to znacznie ułatwienie dla tych, którzy mają znaczne środki do zainwestowania i chcieliby jednocześnie uniknąć podatku od zysków kapitałowych. Ulokowanie na każdym koncie maksymalnie do 18 tys. zł gwarantuje nam, że dzienne odsetki od zgromadzonego kapitału nie przekroczą 2,5 złotych. W rezultacie 19 proc. podatku w kwocie poniżej 0,50 złotych zostanie zaokrąglony do zera. W Eurobanku możemy zatem zainwestować nawet do 270 tys. zł bez konieczności rozliczania się z Urzędem Skarbowym.

Parametry konta

Podstawowym parametrem każdego konta oszczędnościowego jest oprocentowanie. W przypadku Eurobanku wynosi ono 5,05 proc. w skali roku. Ponadto, istnieje także możliwość uzyskania karty płatniczej Visa Electron do rachunku oszczędnościowego. Założenie konta nie wiąże się z obowiązkiem minimalnej wpłaty, zaś samo prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

Jeżeli chodzi o przelewy zewnętrzne to Eurobank w stosunku do kont oszczędnościowych także posiada atrakcyjną ofertę. Wszystkie przelewy wewnętrzne, bez względu na to jakimi kanałami są dokonywane nie wiążą się z żadnymi opłatami. W przypadku przelewów zewnętrznych opłaty wynoszą odpowiednio 2 złote za  przelew internetowy i telefoniczny oraz 4 złote za przelew w oddziale banku. Wszystkie transfery są autoryzowane przy pomocy tokena.

Eurobank na tle konkurencji

Oprocentowanie na poziomie 5,05 proc. w skali roku to całkiem dobra oferta na tle konkurencji. W naszym zestawieniu Eurobank znajduje się na czwartym miejscu - tuż za pierwszą trójką rankingu. Różnica w oprocentowaniu pomiędzy najlepszą ofertą na rynku a rachunki ego oszczędnościowym Eurobanku na poziomie 1,45 pkt. proc. to całkiem sporo. Niemniej jednak, od drugiego i trzeciego miejsca dzieli go znacznie mniej - maksymalnie 0,25 pkt. proc.

Rachunek oszczędnościowy Eurobanku - porównanie z konkurencją

 
Najlepsza konto oszczędnościowe na rynku
Konto oszczędnościowe Eurobanku
Nazwa konta
Sprawdź!
Rachunek oszczędnościowy
Oprocentowanie
6,50 proc.
5,05 proc.
Koszt użytkowania
0,00 zł
0,00 zł
Wymagany ROR
tak
tak

źródło: Comperia.pl

Chcesz podyskutować o ofercie Eurobanku? Masz swoje zdanie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

2010-01-14
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne