2010-01-01 15:36:50

Konto oszczędnościowe Citibanku pod Rentgenem Comperii

Szukasz dobrego sposobu na pomnażanie swoich oszczędności? Nie chcesz zamrażać pieniędzy na lokacie bankowej? Być może idealnym produktem dla Ciebie jest konto oszczędnościowe, łączące zyskowność lokaty i funkcjonalność konta bankowego. Dzisiaj przyglądamy się ofercie CitiBanku. Zobacz, jakie konto oszczędnościowe Citibank przygotował dla Ciebie!

Konto oszczędnościowe Citibanku w pigułce


W ofercie Citibanku możemy znaleźć dwa podstawowe rachunki oszczędzające – Konto Oszczędnościowe oraz SuperOszczędnościowe. Więcej zarobić można na tym drugim, jednak równocześnie trzeba spełnić dodatkowe warunki wymagane do założenia konta „Super”. Konto Oszczędnościowe może otworzyć każdy, podczas gdy właścicielem Konta SuperOszczędnościowego może być tylko posiadacz konta osobistego w Citibanku. Oprocentowanie rachunku zależy od wysokości salda - 7,07 proc. odsetek rocznie dostaniemy od maksymalnie 50 tys. zł (w przypadku Konta Osobistego CitiGold limit wynosi 100 tys. zł).
Jeśli saldo będzie wyższe, oprocentowanie automatycznie spadnie do 5,05 proc. Co więcej, Konto SuperOszczędnościowe może wiązać się z opłatą za jego prowadzenie (niemal 30 zł miesięcznie), jeśli jego właściciel nie wykona w ciągu miesiąca transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł lub na konto osobiste nie zostanie przelane wynagrodzenie w wysokości min. 1,5 tys. zł. Oba rodzaje kont są mało przyjazne dla osób dokonujących częstych przelewów z rachunku oszczędnościowego. Pierwszy przelew w miesiącu (bez względu na kanał dostępu) jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje już 7,99 zł.

Konta oszczędnościowe Citibanku prowadzone w złotych
 
Nazwa konta
Oprocentowanie
Opłata za prowadzenie
Konto Oszczędnościowe
4,04%
0 zł
Konto SuperOszczędnościowe
5,05% - 7,07%
0 zł – 29,99 zł
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Citibank stworzył również ciekawą alternatywę dla osób chcących oszczędzać w obcych walutach – można w ten sposób dodatkowo zyskać na zmianach kursowych (w przypadku osłabiania się polskiej waluty). Konto Oszczędnościowe i SuperOszczędnościowe może być prowadzone w euro, dolarach amerykańskich bądź funtach brytyjskich, zaś wszystkie inne parametry rachunków są identyczne, jak dla tradycyjnych kont prowadzonych w złotych.

Walutowe konta oszczędnościowe w Citibanku
 
Nazwa konta
Waluta
Oprocentowanie
Konto Oszczędnościowe
EUR
0,50%
USD
0,25%
GBP
0,50%
Konto SuperOszczędnościowe
EUR
0,50% - 1,25%
USD
0,25% - 0,75%
GBP
0,50% - 1,00%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Konto oszczędnościowe Citibanku na tle konkurencji

W porównaniu do ofert innych banków konta oszczędnościowe proponowane przez Citibank prezentują się bardzo okazale. SuperKonto Oszczędnościowe znajduje się w ścisłej czołówce pod względem zyskowności. Pełny i aktualny ranking rachunków oszczędnościowych znajdziesz tutaj.
 
 
Najlepsze konto oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe
Citibank
Saldo
Bank
Oprocentowanie
Oprocentowanie
5 tys. zł
7,07%
7,07%
60 tys. zł
5,20%
5,05%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 

Chcesz podyskutować o kontach oszczędnościowych? Wyraź swoją opinię na naszym forum!

2010-01-01
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne