2010-02-10 07:34:41

Konto oszczędnościowe BZ WBK pod Rentgenem Comperii

Konto oszczędnościowe to jeden z najłatwiejszych sposobów przechowywania i pomnażania oszczędności. Najlepsze z nich oferują oprocentowanie na poziomie porównywalnym z lokatami. Posiadasz konto oszczędnościowe w Banku Zachodnim WBK ? A może myślisz o powierzeniu tej instytucji swoich oszczędności? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź Rentgen Comperii – dzisiaj na prześwietleniu konto oszczędnościowe BZ WBK.

Bank Zachodni WBK posiada w swojej ofercie 4 rodzaje kont oszczędnościowych. Dwa z nich –

Konto oszczędnościowe

i

Konto oszczędnościowe a la Lokata

dostępne są w złotówkach. Pozostałe dwa rachunki przeznaczone są dla klientów posiadających oszczędności w euro bądź funtach brytyjskich.

Co ważne BZWBK do otwarcia konta oszczędnościowego nie wymaga założenia zwykłego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. W rezultacie unikamy zatem zbędnych formalności, zaś sam okres potrzebny do założenia rachunku oszczędnościowego ulega znacznemu skróceniu. Niemniej jednak, konta oszczędnościowe Banku Zachodniego WBK nie należą do najlepszych produktów w danym segmencie rynku.
 

 

 
Konto oszczędnościowe BZ WBK – ile mogę zyskać?
 
Oprocentowanie kont oszczędnościowych w Banku Zachodnim WBK nie należy do najwyższych. Na kontach złotówkowych, w zależności od zdeponowanej kwoty, możemy uzyskać od 3,5 do maksymalnie 4,5 proc. Najlepsze produkty na rynku oferują zaś zyski na poziomie przekraczającym 5 proc. w skali roku już od pierwszej złotówki. Na kontach walutowych w BZ WBK w ciągu 12 miesięcy możemy natomiast zarobić maksymalnie 1 proc. Poniżej zaprezentowano zestawienie kont oszczędnościowych Banku Zachodniego WBK wraz z ich podstawowymi charakterystykami.
 
Konto oszczędnościowe BZ WBK – zestawienie oferty
 

Oprocentowanie
Opłata za prowadzenie konta
Opłata za przelew zewnętrzny internetowy
Konto oszczędnościowe
pon. 50 tys. zł - 3,75%
50 tys. - 100 tys. zł - 4%
pow. 100 tys. zł - 4,25%
0,00 zł
5,00 zł
Konto oszczędnościowe 
a la Lokata
pon. 50 tys. zł - 3,50%
50 tys. - 100 tys. zł - 4%
pow. 100 tys. zł - 4,50%
0,00 zł
20,00 zł
Konto oszczędnościowe w EUR
1%
0,00 zł
niedostępny
Konto oszczędnościowe w GBP
1%
0,00 zł
niedostępny
 
Na podstawie powyższego zestawienia można stwierdzić, że użytkowanie rachunku oszczędnościowego w BZ WBK jest drogie. Pomimo tego, że bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta, to dokonywanie najczęstszych przelewów (zewnętrznych internetowych) wiąże się ze znacznymi kosztami. Przy założeniu, iż miesięcznie dokonamy po jednym przelewie internetowym wewnętrznym i zewnętrznym z danego rachunku, to roczne koszty jakie będziemy musieli ponieść w przypadku Konta oszczędnościowego i Konta oszczędnościowego a la Lokata to odpowiednio 60 i 480 zł. Przed skorzystaniem z danej usługi internetowej warto zatem dokładnie przemyśleć sensowność takiego rozwiązania.
 
Konto oszczędnościowe BZ WBK na tle konkurencji
 
Konta oszczędnościowe Banku Zachodniego WBK wypadają na tle konkurencji słabo. W rankingu Comperii znajdują się dopiero w trzeciej dziesiątce zestawienia pod względem atrakcyjności oprocentowania. W przypadku rocznych kosztów związanych z korzystaniem z rachunku Konto oszczędnościowe a la Lokata jest natomiast najdroższym produktem na rynku. Poniżej zaprezentowano zestawienie porównujące najlepszy produkt na rynku w segmencie kont oszczędnościowych oraz ofertę Banku Zachodniego WBK.
 
Konto oszczędnościowe BZ WBK – zestawienie
 

Najlepsza konto oszczędnościowe na rynku
Konto oszczędnościowe BZ WBK
Nazwa konta
Konto oszczędnościowe
Oprocentowanie
5,35 proc.
3,75 proc.
Koszt użytkowania
0,00 zł
0,00 zł
Wymagany ROR
tak
nie

  

Masz swoje zdanie na temat konta oszczędnościowego w BZ WBK? Podziel się swoją opinią na naszym forum o kontach!

 

Comperia.pl

2010-02-10
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne