2010-01-28 15:00:32

Konto oszczędnościowe BPH pod Rentgenem Comperii - sprawdź ile zarobisz!

Szukasz zyskownego sposobu na oszczędzanie? Masz dość zwykłych lokat bankowych, które unieruchamiają Twój kapitał na kilka bitych miesięcy? Konto oszczędnościowe to być może coś dla Ciebie! Obecnie można na nich zarobić nawet do 7 proc. rocznie. Jakie odsetki oferuje Konto oszczędnościowe Sezam Oszczędzam Banku BPH i jak się prezentuje na tle konkurencji? Dzisiaj prześwietlamy konto oszczędnościowe BPH.
Konto oszczędnościowe BPH – ile zarobisz?
 
Bank BPH ma za sobą burzliwy okres. Minęło dopiero kilkadziesiąt dni, odkąd BPH połączył swoje siły z GE Money Bankiem. Wraz z fuzją, wiele produktów banku przeszło mocny lifting. Jak wygląda sytuacja kont oszczędnościowych?
 
Obecnie BPH ma w swojej ofercie jeden rachunek specjalnie przystosowany do oszczędzania – Sezam Oszczędzam. Najważniejszym parametrem jest oczywiście stopa oprocentowania środków zgromadzonych na rachunku. Kształtuje się ona następująco:
 
- dla kwoty nie przekraczającej 17,5 tys. zł – 5,05 proc. (oprocentowanie promocyjne obowiązujące do 30. czerwca 2010, mogą z niego skorzystać tylko klienci, którzy otworzą konto do końca marca 2010),
- dla kwoty powyżej 17,5 tys. zł i nie przekraczającej 200 tys. zł – 4,2 proc.,
- dla kwoty powyżej 200 tys. zł – 5,05 proc.
 
Ważnym atutem konta jest codzienna kapitalizacja odsetek. Dzięki niej, efektywne oprocentowanie konta jest wyższe w porównaniu do długoterminowych lokat o takiej samej stopie nominalnej, ale kapitalizacji rocznej lub na koniec okresu oszczędzania. Codzienne kapitalizowanie zysków pozwala także w przypadku salda do 17,5 tys. zł na uniknięcie płacenia podatku „Belki”.
 
Prowadzenie rachunku jest bezpłatne i nie wymaga posiadania w banku otwartego konta osobistego. Aby ułatwić klientom założenie konta oszczędnościowego, Bank BPH zrobił krok do przodu i umożliwił otwieranie rachunku za pośrednictwem Internetu – wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, a umowa do podpisania dostarczana jest do domu kurierem.
Minusem każdego konta oszczędnościowego są wysokie opłaty za przelewy. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Przelew na zewnętrzny rachunek (w innym banku) kosztuje 7,99 zł niezależnie od kanału dostępu. Na ulgę można liczyć jedynie przelewając środki na rachunki w ramach Banku BPH – pierwsze dwa przelewy wewnętrzne w miesiącu są bezpłatne, każdy następny obarczony jest opłatą w wysokości 7,99 zł.
 
Konto oszczędnościowe BPH a konkurencja
 
Dzięki aktualnej promocji rachunek oszczędnościowy prezentuje się dosyć atrakcyjnie już dla minimalnych kwot wpłaty. Pod względem oprocentowania nominalnego Sezam Oszczędzam znajduje się na 5. pozycji w rankingu kont oszczędnościowych przy wpłacie  5 tys. zł. Jego atrakcyjność potęguje fakt codziennej kapitalizacji, która pozwala uniknąć płacenia podatku od dochodów kapitałowych. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda dla wpłaty przekraczającej 200 tys. zł – przy takim założeniu, produkt Banku BPH awansuje do pierwszej trójki rankingu. Tak wysoka kwota wpłaty jest jednak dla zdecydowanej większości klientów nieosiągalna…
 
Konto oszczędnościowe BPH na tle rynkowych liderów
saldo: 5 tys. zł
 
 
Bank
Nazwa rachunku
Oproc.
1
Sprawdź
7,07%
2
Polbank EFG
Rachunek Mocno Oszczędzający
5,35%
3
Kredyt Bank
Konto oszczędnościowe – Lokata Swobodna
5,30%
BPH
Sezam Oszczędzam
5,05%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
Jakie konto oszczędnościowe jest według Ciebie najlepsze? Wyraź swoją opinię na forum!
 
Comperia.pl
 
2010-01-28
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne