2010-03-23 13:58:06

Konto osobiste Volkswagen Bank pod Rentgenem Comperii

Volkswagen Bank, mimo że nie posiada w Polsce oddziałów, oferuje klientom standardowe produkty bankowe, w tym także konta osobiste. Comperia prześwietli dla Ciebie tę ofertę. Sprawdź z nami, jakie jest konto osobiste Volkswagen Banku i zobacz czy jest konkurencyjne w stosunku do innych banków!
Konta osobiste Volkswagen Banku są dość skomplikowanym produktem, z racji wielu możliwości, pod względem pakietu do wyboru. Właściwie to, konta te w dużej mierze można porównać do oferty konto + karta kredytowa, gdyż takie sformułowanie jest chyba najbardziej zbliżone do tego co otrzymasz od Volkswagen Banku. Wraz z kontem i kartą dostaniesz możliwość limitu na koncie nawet do 50 000 PLN (kredyt ten jest oprocentowany). Natomiast do karty płatniczej, otrzymasz pakiet ubezpieczeniowy, podobny do pakietów kart kredytowych. Co więcej, karty te mają stosunkowo drogie koszty wypłat z bankomatów, co różni je od standardowych kart płatniczych.
 
Jako nowy klient, możesz założyć tylko Konto e-direct wraz z kartą VISA Electron. (pakiet Standard)
 
Po min. 3 miesiącach można uzyskać:
 
Pakiet srebrny: to co w pakiecie Standard+ kartę VISA Classic z pakietem ubezpieczeniowym i możliwością płatności przez internet+ nisko oprocentowany, wysoki limit kredytowy.
Wymagane jest średnie saldo na rachunku z ostatnich 3 miesięcy min. 2 000 zł.
 
Pakiet złoty: to co w pakiecie Standard + kartę VISA Gold z najszerszym pakietem ubezpieczeń i możliwością płatności przez internet + najniżej oprocentowany kredyt na najwyższą kwotę.
Aby uzyskać to prestiżowe konto osobiste Volkswagen Banku, wymagane jest średnie saldo na rachunku z ostatnich 3 miesięcy min. 5 000 zł.
 
Porównanie pakietów kont osobistych Volkswagen Banku
 
 
Pakiet Standardowy
Pakiet Srebrny
Pakiet Złoty
Opłata za prowadzenie
0 zł
10 zł
20 zł
Przelew internetowy zew./wew.
0 zł
0 zł
0 zł
Karta dołączona do rachunku
VISA Electron
VISA Electron, VISA Classic
VISA Electron, VISA Gold
Opłata za wydanie/wznowienie karty
0 zł
0 zł
0 zł
Oprocentowanie limitu kredytowego (oprocentowanie nominalne zmienne)
13,49%
12,49%
11,49%
Wypłata gotówki z bankomatów w kraju
Do 400 zł- 1,50 zł, powyżej 400 zł- bezpłatnie
Kartą VISA Electron jak w pakiecie Standardowym po lewej, kartą VISA Classic 2,5%, min.10 zł
Kartą VISA Electron jak w pakiecie Standardowym po lewej, kartą VISA Gold 2,5% min. 10 zł
Prowizja za przyznanie limitu kredytowego
1% kwoty limitu
0 zł
0 zł
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Chcesz konto w Volkswagen Bank? Załóż je online!
 
 
Konto osobiste Volkswagen Banku na tle konkurencji
 
Ciężko jest porównywać konto osobiste Volkswagen Banku z innymi bankami z powodów omówionych wyżej. Analizując powyższą tabelę, można również stwierdzić, że Volkswagen Bank nie oferuje dobrego, taniego i funkcjonalnego konta, gdyż nawet w najtańszym pakiecie Standard, dostęp do gotówki jest ograniczony (brak darmowych wypłat poniżej 400 zł). Brak bezprowizyjnych bankomatów oraz brak oddziałów, może być wystarczającym powodem do zwrócenia uwagi na oferty innych banków. Tym bardziej, że wiele z nich zaoferuję lepsze parametry kont.
 
Konto osobiste Volkswagen Banku, może być dobrą opcją osób, które cenią sobie nagły dostęp do dodatkowej gotówki (limit kredytowy). W tej sytuacji pakiet oferowany przez Volkswagen Bank, może okazać się lepszy niż konto + karta kredytowa, jako dwa osobne produkty oferowane przez inny bank.
 
Chcesz podyskutować o kontach bankowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
2010-03-23
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne