2010-02-12 13:51:51

Konto osobiste Millennium Banku pod Rentgenem Comperii-nie jest tanio!

W ostatnich dniach sporo dzieje się wokół Millennium Banku. Instytucja kontrolowana przez portugalski Banco Comercial Portugues przeprowadziła nową emisję akcji, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Pozyskany kapitał ma być przeznaczony na rozwój. Jednocześnie Millennium Bank może zamknąć miniony rok ze stratą netto. Czy rachunek osobisty w tym banku to dobry wybór? Ile klienci muszą płacić za jego usługi? Zobacz konto osobiste Millennium Banku w prześwietleniu Comperii.

Przekrój przez rachunki osobiste Millennium Banku

 
Obecnie w swojej ofercie bank ma dwa rodzaje tradycyjnych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, do których dostęp mają wszyscy klienci: Konto Osobiste oraz Konto Osobiste Premium. Konto Osobiste jest przeznaczone dla osób pasywnie korzystających z usług bankowych - jego prowadzenie jest relatywnie „tanie”, podczas gdy podstawowe czynności związane z obsługą konta obarczone są najczęściej opłatami. Dla klientów dokonujących dużej ilości przelewów tańszą opcją będzie Konto Osobiste Premium, gdyż pomimo wyższej opłaty za prowadzenie pozwala zaoszczędzić na przelewach internetowych i telefonicznych oraz na wypłatach gotówki z bankomatów (w ramach Konta Osobistego Premium obok bankomatów własnych Millennium Banku darmowe są również bankomaty BZ WBK i Cash4You).
 
Ogólnodostępne konta osobiste Millennium Banku
 
 
Opłata za prowadzenie
Opłata za kartę
Przelew internetowy zewnętrzny
Wypłata gotówki z bankomatu obcego
Konto Osobiste
7 zł*
3 zł*
0,50 zł
5 zł
Konto Osobiste Premium
15 zł*
3 zł*
0 zł
5 zł

*opłata nie jest pobierana przy spełnieniu określonych warunków

źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl

W przypadku obu rachunków istnieje możliwość ominięcia miesięcznej opłaty za prowadzenie konta oraz użytkowanie karty płatniczej pod warunkiem spełnienia konkretnych wymogów. Opłata za prowadzenie nie zostanie pobrana, jeżeli średniomiesięczne saldo środków utrzymywanych na rachunku jest równe przynajmniej 5 tys. zł. Z kolei darmowa obsługa karty debetowej należy się osobom, które w danym miesiącu dokonały kartą transakcji o wartości min. 250 zł. Bank oferuje opcjonalne ubezpieczenie „Pakiet Bezpieczna Karta” (koszt 2,99 zł/mies.) chroniące przed nieuprawnionym użyciem karty, kradzieżą gotówki, ale także oferujące gwarancję najniższej ceny oraz szereg ubezpieczeń podróżnych: ubezpieczenie opóźnienia lotu oraz opóźnienia i utraty bagażu.
Jak już wspomnieliśmy, Konto Osobiste Premium daje możliwość bezpłatnego wyciągnięcia gotówki z większej ilości bankomatów (ok. 2 tys. na terenie Polski), zaś użytkownicy Konta Osobistego mają do dyspozycji w przybliżeniu 600 bezprowizyjnych maszyn (wypłata gotówki z bankomatów BZ WBK i Cash4You kosztuje 1 zł).
 
W ofercie produktowej Banku Millennium znajdziemy także rachunki bieżące przeznaczone dla ściśle określonych osób. Należą do nich:
- Konto Osobiste Junior - dla osób niepełnoletnich, umowa o prowadzenie konta podpisywana jest przez ich prawnych opiekunów;
- Konto Osobiste Student - dla osób od 18. do 26. roku życia, które posiadają status studenta lub ucznia szkoły średniej, policealnej czy pomaturalnej;
- Konto Osobiste Prestige - dla klientów zamożnych, którzy posiadają aktywa w wysokości min. 100 tys. zł lub stałe miesięczne wpływy na rachunek sięgające min. 12 tys. zł.
 
Konta osobiste Millennium Banku dla wybranych grup klientów
 
 
Opłata za prowadzenie
Opłata za kartę
Przelew internetowy zewnętrzny
Wypłata gotówki z bankomatu obcego
Konto Osobiste Junior
2 zł
3 zł*
0,50 zł
5 zł
Konto Osobiste Student
2 zł
3 zł*
0,50 zł
5 zł
Konto Osobiste Prestige
70 zł*
0 zł
0 zł
0 zł
*opłata nie jest pobierana przy spełnieniu określonych warunków
źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
Konta Junior i Student są oczywiście tańsze od standardowych rachunków. Opłata za kartę może zostać zniesiona przy spełnieniu wcześniej opisanego warunku minimalnej kwoty transakcji.
Konto Osobiste Prestige można już nazwać produktem „z górnej półki”. Większość czynności bankowych wykonywana jest za darmo, nawet opłata za prowadzenie może być zmniejszona do zera, jeżeli suma średnich miesięcznych sald na wszystkich produktach powiązanych z rachunkiem Prestige wynosi min. 100 tys. zł lub suma średnich miesięcznych kwot wykorzystanych kredytów (nie licząc kart kredytowych oraz kredytów na zakup papierów wartościowych) jest równa min. 300 tys. zł.
 
Konto osobiste Millennium Banku na tle produktów konkurencyjnych
W celu porównania kont Millennium z innymi rachunkami dostępnymi na rynku wyliczyliśmy łączny miesięczny koszt korzystania z rachunków przy dwojakiego rodzaju założeniach:
  1. 15 przelewów zew. internetowych i 2 wypłaty gotówki z obcych bankomatów
  2. 5 przelewów zew. w placówce i 5 wypłat gotówki z obcych bankomatów
W zestawieniu dodatkowo założyliśmy brak spełnienia warunków do obniżenia wybranych opłat za konto oraz wyłączyliśmy z niego konta niestandardowe (typu Konta Junior, Student i Prestige).
 
Konto osobiste Millennium Banku w porównaniu najtańszego konta na polskim rynku
 
 
Najlepsze konto osobiste
Konto osobiste Millennium Banku
Bank
Łączny koszt miesięczny
Łączny koszt miesięczny
1.
Sprawdź
0 zł
27,50 zł
2.
Sprawdź
18 zł
60 zł
źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
Różnica między najtańszym kontem na rynku a kontem osobistym w Banku Millennium jest znaczna.
 
 
Masz uwagi dotyczące rachunków osobistych Millennium Banku? Wyraź swoją opinię na naszym forum!
 
Comperia.pl
2010-02-12
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne