2010-03-09 14:48:58

Konto osobiste BOŚ Banku pod Rentgenem Comperii-rzeczywiście wyjątkowe?

Konto osobiste jest podstawowym narzędziem zarządzania bieżącymi finansami każdego gospodarstwa domowego. Coraz więcej osób korzysta z bankowych form płatności. Odbiór wynagrodzenia, regulowanie rachunków, przelewy zewnętrzne – to tylko najważniejsze ułatwienia związane z posiadaniem rachunku osobistego. Szukasz najlepszego konta osobistego? Sprawdź z Comperią! Dzisiaj na prześwietleniu konto wyjątkowe w BOŚ Banku!
BOŚ Bank posiada w swojej ofercie konto wyjątkowe skierowane do wszystkich grup odbiorców. W zależności od potrzeb klient może wybrać pomiędzy czterema różnymi rachunkami bankowymi. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykłych ROR-ów, konto wyjątkowe w BOŚ Banku oferuje oprocentowanie na poziomie wyższym niż niejedno konto oszczędnościowe. Poniżej Comperia.pl prezentuje zestawienie produktów BOŚ Banku wraz z ich podstawową charakterystyką.
 
Konto Wyjątkowe BOŚ Banku - oferta produktowa
 
 
Oprocentowanie
Opłata za prowadzenie
Opłata za użytkowanie karty do konta
Internetowy przelew zewnętrzny
Konto Wyjątkowe
8 proc.
19,00 zł
20,00 zł
0,00 zł
Konto Wyjątkowe VIP
8 proc.
45,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
Konto Wyjątkowe H2O
2 proc.
5,00 zł
20,00 zł
0,50 zł
Konto Wyjątkowe Start
8 proc.
8,00 zł
10,00 zł
0,70 zł
Źródło: Porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
 
Niemniej jednak, tak wysokie oprocentowanie konta ograniczone jest tylko do określonych przez bank kwot. W przypadku Konta Wyjątkowego i Konta Wyjątkowego Start 8 proc. w skali roku dotyczy jedynie depozytów w wysokości do 3 tys. zł. Powyżej tej kwoty BOŚ Bank oferuje oprocentowanie na poziomie 5 proc. (3 tys. - 5 tys. zł) i 4 proc. (powyżej 5 tys. zł). Jeżeli chodzi natomiast o Konto Wyjątkowe VIP to górną granicą jest 5 tys. złotych. Dla wyższych poziomów posiadanych środków klienci otrzymują 4 proc. w skali roku.
 
Produkty BOŚ Banku w segmencie kont osobistych charakteryzują się także wysokimi opłatami za prowadzenie rachunku. Niemniej jednak, koszty te są rezultatem zarówno wysokiego oprocentowania kont jak i niskich opłat za przelewy bankowe. Wszystkie transakcje w ramach jednego banku realizowane są bezpłatnie. W przypadku internetowych przelewów zewnętrznych dla Kont Wyjątkowych H2O i Start BOŚ Bank pobiera natomiast opłaty w wysokości 50 i 70 groszy.
 
Konto wyjątkowe BOŚ Banku na tle konkurencji
 
Podstawowymi kryteriami przy wyborze rachunku osobistego są cena oraz funkcjonalność. W przypadku kont wyjątkowych BOŚ Banku mamy do czynienia z względnie porównywalnym poziomem tych dwóch kryteriów. Niemniej jednak, w naszym zestawieniu konto osobistych najwyżej uplasowało się Konto Wyjątkowe. Ostatecznie zajęło 11 miejsce ze średnim miesięcznym kosztem użytkowania na poziomie 19 złotych.
 
Sprawdź ranking i porównaj najlepsze konta osobiste z Comperią!
 
Znacznie lepiej konta wyjątkowe BOŚ banku wypadają jednak na tle kont oszczędnościowych. W perspektywie roku, dla średniej kwoty depozytu na poziomie 2 tys. zł, Konto Wyjątkowe gwarantuje aż 8 procent. Najlepsze konta oszczędnościowe proponują natomiast oprocentowanie na poziomie nieprzekraczającym 5,5 procent w skali roku. Przy podejmowaniu decyzji o założeniu konta należy jednak wziąć także pod uwagę koszt prowadzenia rachunku.
 
 
Comperia.pl
2010-03-09
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne