2009-12-18 07:48:40

Konto internetowe? Sprawdź, co warto wiedzieć szukając go!

Konta bankowe stały się niezbędnym elementem naszego życia, bez którego ciężko byłoby się nam obejść. Od kilku lat na popularności zyskuje również bankowość internetowa i dziś jest dostępna właściwie dla każdego konta. Jakie funkcje są dziś dostępne przez Internet? Co warto widzieć otwierając konto internetowe? Dziś Comperia odpowiada na te pytania.
1.   Co konto internetowe powinno „umieć”?
 
Na początku należy zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania wobec konta, którym będziesz zarządzał przez Internet. Podstawowymi funkcjami każdego konta bankowego są: 
  • przelewy- możliwość dokonywania płatności dzięki przelewom internetowym i jest to chyba najważniejsza funkcja konta internetowego. Ważna jest dostępność przez cały tydzień, przez 24 h. Warto zwrócić też uwagę, czy klient ma dostęp do historii operacji i szczegółów przelewu poprzez konto internetowe 
  • zakładanie i zrywanie lokat- przydatna funkcja, która sprawia, że bez wychodzenia z domu możemy założyć lokatę i zarabiać na wyższym procencie niż oferuje nam konto 
  • definiowanie i usuwanie zleceń stałych- wygodna funkcja pozwalająca na oszczędność czasu- nie trzeba za każdym razem ręcznie wpisywać przelewu
 
2.   Konto internetowe powinno też (przede wszystkim) być bezpieczne
 
Przed wybraniem konta internetowego warto poczytać, jakie zabezpieczenia oferuje nam bank. Do wyboru banki przedstawią Ci tokeny, smsy, karty jednorazowych kodów oraz hasła-wszystko po to,żebyś czuł, że Twoje pieniądze są w banku bezpieczne. Potwierdzanie każdej operacji jednorazowym kodem sprawia, że właściwie nikt nie jest w stanie ukraść nam pieniędzy z konta.
 
 
3.   Przez Internet taniej?
 
Konta internetowe w porównaniu z bardziej tradycyjnymi kontami mają dużo niższe opłaty. W ogóle bankowość internetową charakteryzują niskie opłaty. Zawsze można jednak znaleźć jeszcze niższe stawki. Często można założyć konta z darmowymi przelewami. Warto więc porównać opłaty związane z kontami internetowymi i tymi tradycyjnymi. Sprawdź konta osobiste na naszej porównywarce Comperia.pl!
 
4.   Dodatkowe funkcje
 
Jedną z ważniejszych funkcji jest karta płatnicza wydawana do konta internetowego. W tym przypadku najważniejszymi parametrami są: opłaty przy wypłacie pieniędzy z bankomatu oraz ilość bezpłatnych bankomatów.
 
Ciekawymi funkcjami mogą być też: 
  • doładowanie telefonu komórkowego za pośrednictwem konta internetowego
  • zmiana kodu PIN karty płatniczej, hasła
  • opcja kumulowania przelewów, czyli wykonania operacji kilku przelewów jako jeden ( ważne przy ograniczonej puli darmowych przelewów )
  • kontakt z bankiem za pomocą wewnętrznej poczty
  • otrzymywanie wyciągu bankowego

Masz swoje uwagi co do kont internetowych? Podziel się swoją opinią na naszym forum o kontach!

Comperia.pl

2009-12-18
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne