2009-10-08 09:32:47

Konto internetowe pozwala oszczędzać na opłatach bankowych! Pokazujemy dlaczego

Jak zaoszczędzić na usługach bankowych? Dziś postaramy się pokazać Państwu jak bardzo różnią się koszty tradycyjnie wykonanych operacji bankowych przy okienku w banku od tych wykonanych samodzielnie przez Internet. Konto internetowe naprawdę pozwala oszczędzać na opłatach bankowych-Comperia pokazuje dlaczego.

Zakładając konto osobiste, większość banków oprócz tradycyjnego zarządzania ROR-em poprzez bezpośredni kontakt klienta z konsultantem w placówce banku, przedstawia nam możliwość obsługi rachunku w sieci. Można powiedzieć śmiało, że każdy rachunek osobisty może być teraz traktowany jako konto internetowe. A klienci, których konta nie posiadają takiej funkcjonalności, mogą złożyć w banku specjalną dyspozycję uruchomienia dostępu do systemu bankowości internetowej danego banku i cieszyć się jak inni z niższych kosztów obsługi.

 
Skąd to optymistyczne stwierdzenie? Poniżej przedstawiamy koszty dla przykładowych operacji wykonanych na pięciu wybranych rachunkach osobistych.
 
Porównanie opłat za usługi bankowe w oddziale i za pomocą konta internetowego:

 

  Deutsche Bank- DB Konto ING Bank Śląski- Konto Standard
  Koszt usługi w placówce banku Koszt usługi wykonanej samodzielnie przez Internet koszt usługi w placówce banku koszt usługi wykonanej samodzielnie przez Internet
Oplata za przelew wewnętrzny bez opłat bez opłat 5 zł bez opłat
Opłata za przelew zewnętrzny 5 zł bez opłat 9,00 zł bez opłat
Ustanowienie lub modyfikacja zlecenia o stałej kwocie bez opłat/ o zmiennej kwocie- 5 zł bez opłat bez opłat bez opłat
Realizacja zlecenia stałego 1,50 zł bez opłat 1 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku realizacji zleceń na rachunki prowadzone w ING Banku Śląskim 1 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku realizacji zleceń na rachunki prowadzone w ING Banku Śląskim
Suma przykładowych kosztów od 6,5 zł do 16,5 zł 0 zł od 14 zł do 15 zł od 0 zł do 1 zł

Źródło: Opracowanie własne Comperia.pl

 
Faktem jest, że każdego miesiąca opłacić musimy przynajmniej kilka podstawowych rachunków jakimi są np. opłaty za czynsz, prąd, ogrzewanie, Internet, telefon. Biorąc pod uwagę dodatkowe koszty jakie niesie ze sobą realizacja każdego z tych rachunków w placówce banku, ich sumę można liczyć czasami w dziesiątkach złotych, które wyparowały z  naszych kieszeni.
 
Bank cieszy się z wysokich prowizji, a wciąż wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak łatwo i przyjemnie korzysta się z bankowości internetowej i jakie oszczędności ze sobą to niesie. A przy tym konto internetowe daje takie same możliwości jak konto zarządzane poprzez wizyty w oddziale.
Opłaty za przelewy internetowe wewnętrzne są z reguły darmowe, zaś zewnętrzne to często koszty na poziomie 0,50 zł. Jak przedstawiają dane w tabeli, w niektórych bankach wykonując podstawowe czynności przy pomocy konsultanta w oddziale, liczyć się musimy z kosztami w wysokości od 4 zł do 16,50 zł (min.). Są to czasami nieporównywalne koszty w odniesieniu do prowizji jakie bank pobiera w przypadku wykonania tych operacji przez Internet.  
 
Wielkim plusem kont zarządzanych przez Internet jest również dostęp do nich 24 godz. na dobę, 7 dni w tygodniu. Płacenie rachunków, wykonywanie przelewów to kwestia tylko chwili. Dzięki systemowi bankowości internetowej mamy również dostęp do wielu innych funkcjonalności, takich jak: informacje o saldzie i transakcjach, otwarcie i zamknięcie lokaty, złożenie wniosku o udzielenie kredytu, dostęp do informacji o karcie kredytowej i spłaty zadłużenia, zakup jednostek funduszy inwestycyjnych czy też doładowanie telefonu komórkowego na kartę.
 
Wracając więc do pytania postawionego na samym początku- odpowiedź jest prosta- skoro chcesz oszczędzać, korzystaj z bankowości internetowej i kont internetowych!
 
 
Chcesz podyskutować o kontach i bankach internetowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
 

 

2009-10-08
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne