14.05.2010, 09:34

Konto dla studentów-banki "rekrutują" potencjalnych klientów

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Studenci to jedna z tych grup klientów, dla których banki coraz częściej przygotowują specjalną ofertę produktową. Karty kredytowe, kredyty gotówkowe oraz konta bankowe to produkty, za pomocą których banki chcą przyciągnąć do swoich oddziałów młodych i perspektywicznych klientów. Dzisiaj pokazujemy jak wybrać najlepsze konto dla studenta. Na co zwrócić uwagę, aby zapłacić jak najmniej? Sprawdź z Comperią!
Konto osobiste to produkt niezbędny do prawidłowego zarządzania swoimi finansami. Studenci nie stanowią w tym przypadku wyjątku. Odbiór stypendium, płatności za akademik czy inne transfery – korzystanie z rachunku bankowego w tych sytuacjach wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu i pieniędzy. Konto dla studenta i jego prawidłowy wybór jest więc czymś oczywistym.
 
Jak wybrać najlepsze konto dla studenta?
Każdy bank oferuje co najmniej jeden produkt bankowy skierowany do studentów. Nie chodzi tutaj wyłącznie o rachunki posiadające w nazwie określenie „student”. Coraz częściej żacy mogą aplikować o specjalne karty kredytowe, przy wydaniu których nie wymagane jest posiadanie dochodów. Jest wreszcie kredyt studencki, który jest preferencyjną pożyczką pozwalającą na sfinansowanie nauki.
 
Co więcej, w wielu przypadkach uniwersalna oferta konta bankowego może być dla studenta równie atrakcyjnym wyborem. Wszystko zależy od sposobu korzystania z rachunku. Jednym zależy przede wszystkim na niskiej opłacie za prowadzenie konta, inni oczekują możliwości korzystania z jak największej liczby bankomatów (najlepiej bezpłatnych).
 
Konto dla studenta-na co zwrócić uwagę?
Jeśli jesteś studentem, to przed podjęciem ostatecznej decyzji powinieneś zdecydować o sposobie korzystania z konta. Czy wraz z kontem będziesz starał się o kredyt studencki, jak często zamierzasz odwiedzać oddziały, ile razy w miesiącu będziesz wypłacał pieniądze z bankomatu? Dopiero odpowiedzi na te pytania pozwoli na zalezienie optymalnego konta studenckiego.
 
Student przeważnie nie posiada stałego źródła dochodów, oprócz oczywiście stypendiów socjalnych lub naukowych. Najlepszym wyborem będzie więc zatem konto, które generuje jak najniższe miesięczne opłaty. Te natomiast uzależnione są od liczby przelewów wewnętrznych i zewnętrznych oraz częstotliwości wypłat z bankomatów obcych banków.
 
Żacy są, jak wiadomo bardzo „zinformatyzowaną” grupą klientów, więc bardzo ważną kwestią jest dostęp do bankowości internetowej, jaki oferuje dane konto bankowe.
Pod uwagę należy wziąć zatem takie aspekty jak sprawność funkcjonowania serwisu, formy zabezpieczenia oraz szybkość realizacji przelewów, sposób i koszt autoryzacji przelewów. To wszystko decyduje o bezpieczeństwie zgromadzonych środków i jednocześnie atrakcyjności konta dla studenta. 
 
Najlepsze oferty
Poniżej Comperia prezentuje naszym zdaniem najlepsze konta dla studenta.  Przy sporządzaniu rankingu pod uwagę wzięliśmy następujące założenia.
 
  1. Student dokonuje miesięcznie 6 przelewów:
a)      4 za pośrednictwem Internetu (3 zewnętrze i 1 wewnętrzny)
b)      2 w oddziale banku ( 1 zewnętrzny i 1 wewnętrzny)
  1. Student dokonuje miesięcznie przeciętnie 5 wypłat z bankomatów własnego i 3 wypłat z obcego banku
 
Konto dla studenta-ranking najlepszych produktów
Lp.
Bank
Nazwa konta
Miesięczny koszt użytkowania
Opłata za prowadzenie
Koszt całkowity
1
5,00 zł
0,00 zł
5,00 zł
2
Alior Bank
Konto osobiste
6,00 zł
0,00 zł
6,00 zł
3
mBank
eKonto
15,00 zł
0,00 zł
15,00 zł
4
Eurobank
Konto Online
12,95 zł
4,00 zł
16,95 zł
5
Bz WBK
Konto na obcasach
13,50 zł
7,00 zł
20,50 zł
 
Oczywiście nie ma jednego najlepszego konta dla wszystkich studentów. Z powyższego rankingu wynika, że na rynku są dwie oferty kont dla studenta, których całkowity miesięczny koszt (przy spełnieniu przyjętych założeń) nie przekracza 10 złotych. Niemniej jednak, w przypadku innego sposobu korzystania z konta, np. wyeliminowaniu wypłat z obcych bankomatów, każda z powyższych opcji może być znacznie korzystniejsza. Całkowity koszt eKonta w mBanku spadłby w tym przypadku do poziomu 0 złotych miesięcznie!
 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.05.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Konto dla seniora 9.9.2014 13:22 przez:
bogusiazien
Gdzie konto dla spółki Z.o.o 7.8.2014 22:40 przez:
Micky

forum o kredytach

Forum o lokatach
Jakie konto dla studenta? 25.8.2015 16:10 przez:
ramzi
konto dla seniora 26.1.2015 9:58 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Jakie konto dla firmy? 12.5.2017 12:40 przez:
karollo
BIZnest Konto dla przedsiębiorców w Nest Banku - opinie 14.2.2017 11:58 przez:
bramka8

forum finansowe dla firm