2010-01-17 11:12:52

Konto Deutsche Bank na prześwietleniu Rentgenem Comperii. Nie tylko dla bogatych!

Rachunek bankowy to podstawowy środek zarządzania finansami osobistymi. Płatności rachunków, przelewy bankowe, swobodny dostęp do wynagrodzenia – to tylko podstawowe czynności, przy których korzystanie z konta znacznie oszczędza nasz czas. Szukasz najlepszego konta osobistego? Interesuje Cie oferta Deutsche Banku? Jeżeli tak to koniecznie zobacz Rentgen Comperii! Dzisiaj prześwietlamy konto bankowe Deutsche Banku.
W ofercie Deutsche Banku każdy klient powinien znaleźć odpowiedni dla siebie produkt. Na chwilę obecną bank proponuje aż 7 kont bankowych, wśród których znajdziemy zarówno rachunki przeznaczone dla osób niepełnoletnich czy studentów jak i konta internetowe oraz produkty z zakresu bankowości prywatnej. Jest zatem w czym wybierać. Comperia.pl prezentuje zestawienie kont bankowych Deutsche Banku z ich podstawową charakterystyką.
 
Konto bankowe Deutsche Bank - zestawienie
 
 
Opłata za prowadzenie
Opłata za zewnętrzny w placówce
Średni koszt użytkowania*
Komentarz
Konto db Junior
0,00 zł
5,00 zł
17,00 zł
Konto przeznaczone dla osób niepełnoletnich.
Konto db Start
2,00 zł
5,00 zł
22,50 zł
Konto dla studentów do 26 roku życia.
db Konto
8,00 zł
5,00 zł
28,50 zł
Minimalne miesięczne wpłaty w wysokości 1 tys. zł.
Konto db Fokus
17,00 zł
5,00 zł
34,00 zł
Minimalne miesięczne wpłaty w wysokości 3 tys. zł.
Indywidualny doradca.
Pakiet db Inwestor
0,00 zł
5,00 zł
17,00 zł
Minimalne miesięczne wpłaty w wysokości 10 tys. zł.
Indywidualny doradca.
Pakiet db Status
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
Minimalne miesięczne wpłaty w wysokości 20 tys. zł.
Indywidualny doradca.
Konto internetowe dbNET
0,00 zł
10,00 zł
10,00 zł
Możliwość założenia przez internet.
*średni koszt użytkowania konta został wyliczony przy założeniu, że klient miesięcznie dokonuje po dwa przelewy internetowe zewnętrzne i wewnętrzne oraz po jednym przelewie zewnętrznym i wewnętrznym w placówce banku. Ponadto przyjęto 5 wypłat z własnego bankomatu i 2 z bankomatu innego banku
 
Parametry kont
 
W oparciu o powyższe zestawienie można stwierdzić, że oferta Deutsche Banku nie należy do najtańszych. Prawie każde konto wiąże się z relatywnie wysokimi średnimi kosztami użytkowania. Jedynie z Pakietu DB Status można korzystać praktycznie bezpłatnie. Jego założenie napotyka jednak znaczne przeszkody – 20 tys. zł miesięcznego wpływu na konto bądź alternatywnie 500 tys. zł depozytu w Deutsche Bank lub 1 milion złotych kredytu to warunki, które spełnia niewielki odsetek klientów detalicznych. Niemniej jednak, przy odpowiednim użytkowaniu konta średni koszt z tym związany może ulec znacznemu obniżeniu. Zdecydowaną zaletą oferty Deutsche Banku jest fakt, że bez względu na rodzaj konta bank nie pobiera opłaty za przelewy internetowe.
 
Konto internetowe dbNET
 
Na tle innych produktów Deutsche Banku wyróżnia się przede wszystkim konto internetowe dbNET. Nie tylko można założyć je praktycznie bez wychodzenia z domu, ale także koszty użytkowania są relatywnie niskie. Jeżeli wyeliminujemy przelewy w placówce banku, czyli z konta będziemy korzystać zgodnie z jego przeznaczeniem, to średni koszt użytkowania spadnie do 0 zł miesięcznie (przy założeniu, że w ciągu miesiąca zostanie wykonana przynajmniej jedna transakcja finansowa za pomocą karty płatniczej; w przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę 5 zł). Ponadto, bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta internetowego, co dodatkowo przemawia za jego założeniem.
 
Bankowość prywatna
 
Deutsche Bank posiada rozbudowaną ofertę produktów skierowaną do klientów zainteresowanych usługami bankowości prywatnej. Trzy konta, w zależności od poziomu zaangażowania środków to zdecydowanie najwięcej na rynku. Interesującą kwestią jest fakt, że już od 3 tys. zł miesięcznie możemy skorzystać z pomocy doradcy, co w innych bankach jest znacznie trudniejsze – konto db Fokus.
Podsumowując, Deutsche Bank posiada bogatą ofertę kont osobistych, która jednak nie należy do najtańszych na rynku. Jeżeli korzystanie z konta jest relatywnie tanie to dostęp do niego jest znacznie utrudniony, w przeciwnym wypadku możemy spodziewać się wysokich kosztów związanych z użytkowaniem rachunku. Wyjątek na tym tle stanowi jedynie konto internetowe dbNET.
 
Chcesz podyskutować o kontach i bankach internetowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
2010-01-17
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne