2010-02-16 15:57:48

Konto bankowe w Polbanku pod Rentgenem Comperii - proste i skuteczne? Niekoniecznie

Dziś Twoja porównywarka finansowa Comperia prześwietla konto bankowe Polbanku. Jeśli szukasz najlepszych rozwiązań, sprawdź z nami czy warto przenieść konto do Polbanku lub założyć tu nowy rachunek. Czy rzeczywiście rachunek gotówkowy Polbanku to proste i skuteczne narzędzie do zarządzania swoimi finansami?

Polbank w rankingach Comperii, między innymi w rankingu na najlepszy bank miesiąca, zajmuje dobrą pozycję (w pierwszej piątce) głównie dzięki atrakcyjnym ofertom kredytów gotówkowych. Natomiast jeżeli chodzi o rachunki oszczędnościowo - rozliczeniowe, to oferta i jakość produktów nie zachwyca już tak mocno. Konta bankowe w Polbanku to oferta monotonna. Klient ma do wyboru tylko 1 konto ROR, ale za to w kilku walutach: PLN, EUR, USD, CHF. Bogatsza oferta prezentuje się w kontach oszczędnościowych.

 
Konto bankowe Polbanku - najważniejsze szczegóły oferty
 
Rachunek gotówkowy
w ...
Otwarcie/ Prowadzenie konta
Przelew zewnętrzny internet/ placówka
Opłata za użytkowanie karty płatniczej
Prowizja za wypłatę z bankomatów innych banków
Ilość bankomatów
Rachunek gotówkowy
PLN
0 zł / 0 zł
0 zł / 4 zł
0,00 zł
5 zł**
ok. 1570
PLN
EUR
0 zł / 0 zł
0 zł / min. 15 zł*
0,00 zł
5 zł**
ok. 1570
EUR
USD
0 zł / 0 zł
0 zł / min. 15 zł*
0,00 zł
5 zł**
ok. 1570
USD
CHF
0 zł / 0 zł
0 zł / min. 15 zł*
0,00 zł
5 zł**
ok. 1570
CHF
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
*Kwota wynika z kosztów przewalutowania. Bank pobiera opłatę w wysokości 1 % kwoty, min. 15 zł, max. 250 zł.
**Bankomaty sieci Euronet, które nie znajdują się w placówkach innych banków są bezpłatne.
 
Czy konto może wyjść tanio?
 
Konta bankowe Polbanku mają takie same parametry niezależnie od waluty (jedynym wyjątkiem jest opłata za przelewy zewnętrzne).
Jeżeli nastawisz się na przelewy przez internet, to w pierwszych trzech kolumnach Twoje konto mogłoby mieć same zera. Co do wypłat z bankomatów. Jeżeli w okolicy często przez Ciebie uczęszczanej znajduje się oddział Polbanku z bankomatem lub bankomat sieci Euronet to jest szansa, że konto to będzie właściwie darmowe. Wadą jest jednak mała liczba bezprowizyjnych bankomatów.
 
Autoryzacja
 
Wątpliwości może także budzić niecodzienny system autoryzacji transakcji. Autoryzacja operacji internetowych kont Polbanku polega na ściągnięciu specjalnego certyfikatu. W tym momencie koniecznym jest zaznaczenie, że ów certyfikat ściągnąć możesz tylko na dwa komputery! Może to w przyszłości być znaczną przeszkodą w realizacji interesów i zarządzania finansami. Przecież w innym banku z autoryzacją przez SMS lub token wystarczy, że masz ze soba komórkę lub token, a przelew dokonasz z każdego komputera.
 
Konto osobiste Polbanku ma wady i zalety. Dla niektórych oferta ta będzie tania i wystarczająca. Inni mogą czuć się nieco skrępowani nietypowym dostępem do bankowości internetowej.
 
Jeśli konto bankowe Polbanku nie przekonuje Cię, wejdź na www.comperia.pl i wybierz najlepsze konto dla siebie!
 
Sprawdź najlepsze konta osobiste!

Chcesz wyrazić swoją opinię o rachunku gotówkowym Polbanku? Podziel się nią na naszym forum o kontach!

Comperia.pl

2010-02-16
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne