2009-11-05 10:01:48

Konto bankowe przez Internet -sprawdź czy się opłaca!

Konto bankowe jest podstawowym elementem zarządzania finansami każdego z nas. Ustalanie stałych zleceń, dokonywanie przelewów i płatności -korzystanie z tych opcji każdego konta bankowego znacznie skraca czas niezbędny do prawidłowego kontrolowania swoich przychodów i wydatków. Comperia.pl podpowiada jak założyć konto bankowe przez Internet!

Na chwilę obecną w każdym z banków posiadających ofertę dla klientów detalicznych istnieje możliwość założenia konta osobistego za pośrednictwem strony internetowej. Niektóre z nich, np. mBank, wręcz preferują ten sposób obsługi klienta. Jak zatem założyć konto bankowe przez Internet? Ile trwa cały proces? Comperia odpowiada na te pytania!

 
Niezbędne formalności
 
Na założenie konta bankowego przez Internet składają się cztery etapy.
 
1.       Złożenie wniosku – elektroniczne formularze o otwarcie rachunku zamieszczone są na każdej stronie internetowej. We wniosku należy podać takie informacje jak: podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania), serię i numer dowodu osobistego, numer PESEL.
 
2.       Podpisanie umowy – na tym etapie możemy wybrać formę podpisania umowy. Zostanie ona nam dostarczona pocztą, bądź za pośrednictwem kuriera. Bank przesyła takie dokumenty jak: umowę o prowadzeniu konta, regulamin konta oraz pakiet aktywacyjny (numer użytkownika, hasło dostępu). W przypadku wizyty kuriera wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzane są na miejscu, u nas w mieszkaniu. Jeżeli jednak zdecydujemy się na formę przesyłki pocztowej, to do podpisanej umowy o prowadzenie rachunku należy dołączyć także kserokopię dowodu osobistego.
 
3.       Aktywacja dostępu otrzymując pakiet aktywacyjny należy dokonać aktywacji podstawowych kanałów obsługi rachunku. Odbywa się to poprzez zalogowanie do internetowego systemu danego banku. Zostaniemy poproszeni o wprowadzenie przesłanego nam numeru użytkownika i pierwotnego hasła. W następnym kroku ustanowić własne hasło dostępu
 
4.       Pełna funkcjonalność konta – kiedy bank otrzyma podpisane przez nas dokumenty za pośrednictwem internetowego kanału dostępu będziemy mogli ustalać zlecenia stałe, dokonywać przelewów i płatności oraz korzystać ze wszystkich innych opcji rachunku. Innymi słowy, nasze konto będzie w pełni aktywne.
 
Ile to trwa?
 
W zależności od banku cały proces może trwać od jednego do trzech tygodni. Duże znaczenie ma forma podpisania umowy o prowadzenie rachunku. Jeżeli zdecydujemy się na przesyłkę kurierską okres ten będzie zdecydowanie krótszy niż w przypadku przesyłki pocztowej.
 

Podsumowując, można zatem stwierdzić, iż założenie konta przez Internet jest bardzo prostą formą otwierania rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego. Ponadto, cały proces trwa nieznacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnej wizyty w oddziale. Nie musimy natomiast czekać w kolejkach. Kurier odwiedzi nas w wybranym przez nas terminie.

 

Chcesz podyskutować o kontach i bankach internetowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

 

Comperia.pl

2009-11-05
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne