2010-01-05 08:19:02

Konto bankowe Getin Banku pod Rentgenem Comperii!

Getin Bank to niekwestionowany lider w udzielaniu kredytów samochodowych oraz bardzo mocny gracz na rynku kredytów gotówkowych. Po połączeniu z Noble Bankiem będzie jeszcze z większą siłą rozdawał karty na rynku usług bankowych. Jak jednak wygląda w tym banku oferta najbardziej podstawowego produktu bankowego, a więc konta osobistego? Nie powala na kolana. Rentgen Comperii prześwietlił konto bankowe Getin Banku. Sprawdź nasze wnioski!
Konto bankowe, a właściwie dwa w Getin Banku
 
Ostatnimi czasy Getin Bank dosyć mocno uprościł swoją ofertę kont osobistych. Zrezygnował z konta Senior oraz konta Optimum i Optimum Plus. Obecnie w ofercie banku występują trzy rodzaje kont: konto bankowe w pakiecie - Getin, konto Uniwersalne oraz konto Młodzieżowe. Wydaje się, że to przygrywka do ofensywy banku, która nastąpi po zakończeniu fuzji z Noble Bankiem. Do tej pory konta bankowe nie stanowiły ważnego ogniwa w ofercie banku (po prostu sprzedaż kredytów samochodowych czy gotówkowych nie wymagała posiadania ciekawej oferty rachunków osobistych), ale wydaje się, że nowe rozdanie, a więc połączenie z Noble Bankiem przyniesie również zmiany w tym segmencie. Inaczej bank nie będzie w stanie zdobyć nowych klientów na konta bankowe. A ostatnie miesiące pokazują, że banki bardzo mocno zaczynają łowić klientów, właśnie na ofertę kont bankowych.
 
Oferta Getin Banku - szczegóły
 
  1. Konto internetowe w pakiecie e-Getin
Konto w pakiecie e-Getin to specjalny zestaw usług Getin Banku dla osób poszukujących oferty konta internetowego. Jeśli wybierzesz ten rodzaj konta to za prowadzenie rachunku nie zapłacisz żadnej prowizji. Przelewy internetowe czy przez Infolinię będą również darmowe, ale już te robione w oddziale banku będą płatne (7 zł). Posiadacz pakietu ma również bezpłatny dostęp do serwisu sms (umożliwia on np. sprawdzenie salda na koncie).
Karta dołączona do konta w pakiecie e-Getin umożliwia darmowe wypłaty z bankomatów Euronet, BZ WBK, eCard, które oferują około 3 tysięcy bankomatów na terenie całego kraju.
Posiadacz pakietu e-Getin otrzymuje również wyższe (na dziś wynoszące 5,2%) oprocentowanie konta oszczędnościowego TOP.
 
A za co zapłacisz korzystając z konta internetowego e-Getin? M. in. za przelewy w oddziale banku (7 zł), za użytkowanie karty debetowej (4 zł miesięcznie, przez pierwsze 6 miesięcy opłata nie jest pobierana. Po pierwszych 6 miesiącach opłata nie jest pobierana, jeżeli w ciągu danego miesiąca zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 100 zł), realizację zlecenia stałego (1,5 zł za zlecenie, ustanowienie zlecenia przez Internet jest darmowe). Zapłacisz również prowizję 5 zł, jeśli będziesz chciał wypłacić pieniądze (do kwoty 1 tys. zł) w placówce banku…
 
  1. Konto Uniwersalne w Getin Banku
Jak sama nazwa konta wskazuje, jest to konto przeznaczone dla… wszystkich. Albo dla tych, którzy akceptują opłaty za prowadzenie konta. Konto Uniwersalne bowiem kosztuje już 8 zł miesięcznie. Do tego dochodzi opłata za każdy przelew zewnętrzny, nawet ten dokonywany z pomocą systemu bankowości internetowej (1,5 zł za przelew). Opłata za kartę debetową wynosi tyle samo, ile w przypadku pakietu e-Getin.
 
Co prawda otrzymujesz bezpłatne wypłaty w oddziale banku, ale kto dziś korzysta z takiej możliwości?
Generalnie opłaty za konto uniwersalne w Getin Banku są tak skonstruowane, że premiują osoby, które chętniej korzystają z „naziemnych” organów banku, a więc po prostu oddziałów.
 
  1. Konto Młodzieżowe
Jest to bezpłatne subkonto, które można założyć w ramach posiadanego konta w Getin Banku. Oczywiście skierowane jest ono do młodej generacji (wiek od 13 do 26 lat) i jak każde konto młodzieżowe ma za zadanie wyedukować kolejnych… klientów banku. Jest prowadzone bezpłatnie i nie zależy od konta głównego. Można je jednak szybko zasilić w gotówkę, jeśli dziecko jej potrzebuje. Do konta można założyć kartę płatniczą, która ułatwi Twojemu dziecku korzystanie z niego.
Uwaga! Po otwarciu konta musisz przelewać na nie co najmniej 50 zł miesięcznie.
 
Konto bankowe w Getin Bank - podsumowanie
 
Poniżej przedstawiamy ofertę kont bankowych Getin Banku w pigułce. Sprawdź, czy parametry tych konto odpowiadają Twoim wymaganiom!
 
 
Prowadzenie rachunku
Przelew zewnętrzny (internetowy / w oddziale)
Obsługa karty debetowej
Wypłata gotówki z bankomatu obcego
Oproc.
Konto w pakiecie e-Getin
0 zł
0,0 zł / 7 zł
4 zł*
2%, min. 5 zł***
1%
Konto Uniwersalne
8 zł
1,50 zł / 6 zł
4 zł**
2%, min. 5 zł***
Od 0% do 0,5%****
* Przez pierwsze 6 miesięcy opłata nie jest pobierana. Po pierwszych 6 miesiącach opłata nie jest pobierana, jeżeli w ciągu danego miesiąca zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 100 PLN. 
** Opłata nie jest pobierana, jeżeli w ciągu danego miesiąca zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 100 PLN. 
*** W bankomatach BZ WBK, eCard i Euronet opłata nie jest pobierana.
**** Oprocentowanie rachunku zależy od zdeponowanej kwoty i wynosi dla salda:
poniżej 2 tys. zł       0,00%
2 - 100 tys. zł         0,25%
od 100 tys. zł          0,50%
 
 

Sprawdź inne konta osobiste!

 

 
Kredyty w koncie bankowym Getin Banku
                                                            
W przypadku obu rodzajów rachunków osobistych można uzyskać debet w koncie. W pakiecie e-Getin, jak i w koncie Uniwersalnym możesz otrzymać limit kredytowy w ROR, maksymalnie od 1-krotności do 7-krotności stałych wpływów na rachunek (zależnie od okresu posiadania rachunku w Banku), przy czym maksymalna kwota limitu nie może przekroczyć:
 
a) 5 000 zł dla nowych Klientów Banku, nie posiadających w BIK historii kredytowej (posiadających rachunek co najmniej 3 m-ce)
b) 10 000 zł dla nowych Klientów Banku, którzy posiadają historię kredytową w BIK (posiadających rachunek krócej niż 3 m-ce)
c) 30 000 zł dla osób przenoszących rachunek z innego banku,
d) 50 000 zł dla pozostałych osób. 
 
Konto bankowe w Getin Banku jest więc tak naprawdę trochę nijakie. Niby pakiet e-Getin jest nowoczesny, ale chyba na razie nie trafia do zbyt szerokiej rzeszy młodych, dynamicznych klientów. Co prawda bank często posiada atrakcyjne lokaty bankowe, czy oprocentowanie kont oszczędnościowych, ale jednak bardziej nowoczesne rozwiązanie (przynajmniej z pozoru) posiada spółka Open Finance oraz bank Noble z tej samej grupy kapitałowej. Dlatego naszym zdaniem po połączeniu banków, które oficjalnie nastąpiło 4 stycznia 2010r. oferta rachunków osobistych Getin Banku może ulec znacznej poprawie i urozmaiceniu.
 
Chcesz podyskutować o kontach bankowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

2010-01-05
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne