04.12.2008

Karty kredytowe - porównanie ofert

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Co jest dla Ciebie ważniejsze? Opłata za wydanie karty czy długość okresu bez płacenia odsetek od kredytu? A może lista sklepów, gdzie możesz korzystać ze zniżek na zakupy? Preferencje są różne. Tak jak oczekiwania wobec kart. Karty kredytowe – porównanie ofert to tytuł najnowszego raportu Comperii.

Do wykonania wszelkich zestawień operowaliśmy na przykładzie karty kredytowej zwykłej z limitem kredytowym wysokości 2 tys. zł, srebrnej z limitem 5 tys. zł i złotej z limitem 10 tys. zł. Oczywiście zapraszamy do dokonywania własnych porównań z uwzględnieniem indywidualnych kryteriów poszukiwań przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych na Comperii.

Długość okresu bez kredytu

Co to znaczy? Posłużmy się przykładem. Załóżmy, że bank przygotowuje nam wyciągi za wykorzystanie karty kredytowej w okresach od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca. W takim przypadku po dokonaniu w danym okresie rozliczeniowym transakcji z użyciem karty kredytowej przez określony czas odsetki od kredytu wykorzystanego przez użytkownika karty kredytu nie będą naliczane. Okres bezodsetkowy w naszym przykładzie zaczyna się formalnie liczyć już od początku miesiąca (generalnie mógłby to być każdy inny dzień w miesiącu) i kończy się w określonym w umowie czasie po jego zakończeniu. Najczęściej jest to sumarycznie około 50 dni. Po upływie tego czasu bank żąda spłaty przynajmniej części wykorzystanego kredytu (najczęściej 5 proc.) i zaczyna naliczać odsetki od tej części kredytu, której klient nie spłacił. Im więc dłuższy okres bezodsetkowy, tym lepiej….

 

Karta zwykła

Karta srebrna

Karta złota

Maksymalny okres bezodsetkowy

61 dni

58 dni

61 dni

Link do rankingu

ranking kart

ranking kart

ranking kart

 

Oprocentowanie

Okres bezodsetkowy w końcu się kończy. Od tego momentu bank zaczyna naliczać odsetki od wykorzystanego kredytu, zwykle po dokonaniu przez Ciebie minimalnej (najczęściej 5 proc.) spłaty zadłużenia. Niestety porównanie kart kredytowych potwierdza, że oprocentowanie zadłużenia jest w tym przypadku dużo wyższe niż w przypadku innych typów kredytowania, np. kredytów hipotecznych (patrz ranking kredytów hipotecznych). Wniosek jest prosty – jeżeli tylko możesz, to spłacaj szybko…

 

Karta zwykła

Karta srebrna

Karta złota

Minimalne oprocentowanie

12%

16,9%

10%

Link do rankingu

ranking kart

ranking kart

ranking kart

 

Koszty wydania i użytkowania

No i na koniec sam koszt wydania karty. Bo przecież zanim zaczniemy kredytować zakupy i zanim bank naliczy odsetki może poprosić o dokonanie opłaty inicjacyjnej, a później pobierać ją w określonych terminach w przyszłości. Ile to może kosztować?

 

Karta zwykła

Karta srebrna

Karta złota

Min. opłata za wydanie

0 zł

0 zł

0 zł

Link do rankingu

ranking kart

ranking kart

ranking kart

 

Którą kartę wybrać? No cóż. Najpierw zadaj sobie kilka pytań pomocniczych. Czy będziesz spłacać kartę teminowo? Czy karta będzie Ci służyć tylko w podróżach, czy na co dzień? Może zależy Ci bardziej na pakiecie ubezpieczeniowym związanym z kartą, a nie samym jej oprocentowaniu. Jak już będziesz to wiedzieć, poszukiwania idealnej karty staną się znacznie łatwiejsze.

Bartosz Michałek, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (04.12.2008).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Karty kredytowe - okres rozliczeniowy. 25.4.2016 11:05 przez:
barbara
Brak spłaty karty kredytowej w mbank 4.5.2015 9:38 przez:
korek

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
ubezpieczenie karty kredytowej 5.12.2014 14:37 przez:
Ilona Maciejuk, Ekspert Comperia.pl
Ubezpieczenie do karty kredytowej 31.8.2014 22:44 przez:
Redzajna

forum o ubezpieczeniach