Karty kredytowe dla studentów-Comperia mówi gdzie jest najtaniej!

2009-11-18 15:16:06

Każdy bank posiada bogatą ofertę kart kredytowych. Zwykłe, srebrne, złote i platynowe plastyki – z łatwością można się pogubić w tak znacznej liczbie ofert. Czy aby jednak wszystkie z nich są dostępne dla studenta? Z pewnością nie, Comperia radzi gdzie są najlepsze karty kredytowe dla studentów i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Karty kredytowe stają się coraz popularniejszym produktem wśród klientów detalicznych. Stale rosnąca oferta bankowa coraz częściej skierowana jest także w stronę studentów – grupy, która wprawdzie nie posiada jeszcze stałego źródła dochodu, ale w perspektywie kilku lat może stać się poważnym źródłem dochodowych klientów.

 
Jak otrzymać kartę kredytową?
 
Pomimo tego, iż studenci w większości nie posiadają stałego, własnego dochodu, banki coraz chętniej przyznają im karty kredytowe. Przy ocenie ryzyka związanego z niewywiązywaniem się klienta z umowy brane są zatem pod uwagę inne parametry. W pierwszej kolejności, banki wymagają posiadania własnego konta osobistego. Umożliwia im to sprawdzenie, jakimi środkami miesięcznie średnio dysponuje student. W zależności od banku, wymagane mogą być wpływy w wysokości od 400 do nawet 800 zł. Mogą one pochodzić z dowolnego źródła, np. od rodziców bądź z przyznanego stypendium naukowego.
 
Porównaj najlepsze karty kredytowe na rynku!
 
Nie mniej jednak, nawet student spełniający te warunki nie może być pewny, że karta kredytowa zostanie mu przyznana. Dodatkowymi obostrzeniami wprowadzanymi przez banki są głównie aktualny rok studiów oraz średnia ocen studenta. Najczęściej plastyki nie są dostępne dla osób dopiero rozpoczynających studia (I, czasem także II rok), oraz tych, których średnia ocen jest niższa niż 3,5.
 
Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty?
 
Studenci używają kart kredytowych głównie w celu regulowania drobnych zobowiązań wynikających w trakcie codziennego życia. Zapobiega to utracie płynności finansowej w momencie, gdy np. oczekujemy na wypłatę stypendium naukowego. Ponadto, za pomocą popularnego plastyku często dokonywane są także zakupy podręczników. Ma to na celu uniknięcia nagłych jednorazowych wydatków.
 
Decydując się na wybór karty kredytowej powinniśmy zatem zwrócić uwagę na opłatę za wydanie i użytkowanie karty (najlepsze oferty proponują nawet 0 zł) oraz długość okresu bezodsetkowego (przeważnie wynosi on ok. 50 dni). Są to kluczowe parametry, w przypadku gdy spodziewać się możemy najwyższego możliwego oprocentowania na rynku – 20 proc. Limity na kartach wydawanych studentom nie przekraczają natomiast 2 -3 tys. zł. Dla większości z nich nie jest to jednak powód do zmartwień.

Comperia.pl prezentuje najtańsze na rynku karty kredytowe, dostępne dla studentów:

Lp.
Nazwa Banku
Nazwa karty
Oprocentowanie
Opłata za wydanie
Limit na karcie
1
karta kredytowa Student
19,90%
0 zł
500 - 1500
2
Kredyt Bank
Visa Student
20%
25 zł
500 - 2000
3
BZWBK
Karta BZWBK<30
20%
25 zł
500 - 1500
4
ING Bank Śląski
Pomarańczowa karta ktedytowa
20%
25 zł
500 - 3000
5
mBank
Visa Euro<26
20%
35 zł
800 - 1500
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Chcesz podyskutować o kartach kredytowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kartach kredytowych!

 

 

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam