28.07.2009

Karty dodatkowe

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 3 głosów)

Do głównej karty kredytowej może być wydana karta dodatkowa. Można na niej ustalić dzienny limit transakcji zarówno bezgotówkowych, jak i gotówkowych.

Każda transakcja przeprowadzana kartą dodatkową zaliczana jest na konto karty głównej. Oznacza to, że nie ma drugiego limitu zadłużenia. Posiadacz karty dodatkowej może wypłacać pieniądze z bankomatu, płacić nią za zakupy i usługi w takim samym stopniu jak użytkownik karty głównej. W banku uzyska jednak informacje tylko o swojej karcie.

W niektórych bankach o karty dodatkowe można wnioskować dla dzieci powyżej 13 roku życia. Jest to bardzo wygodne podczas wakacyjnych wyjazdów, zwłaszcza gdy ustali się odpowiedni limit dla transakcji bezgotówkowych i gotówkowych. Trzeba jednak pamiętać, że odpowiedzialność za używanie karty dodatkowej zawsze ponosi posiadacz karty głównej.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora