18.05.2012, 13:52

Karta kredytowa bez opłat - czy to możliwe?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Efektywne korzystanie z karty kredytowej sprawia, że może ona nie generować żadnych kosztów. Mowa nie tylko o odsetkach od kredytu, ale także o uniknięciu opłaty za prowadzenie.

Mądry wybór = brak kosztów

Optymalne korzystanie z karty kredytowej pozwala nie tylko ograniczyć koszty do 0 zł, ale także zarabiać na posiadaniu karty kredytowej.

Zobacz ile możesz zarobić posiadając kartę kredytową

Brak kosztów z tytułu posiadania karty kredytowej to przede wszystkim spłacanie powstałego zadłużenia w okresie bezodsetkowym. W ten sposób nie trzeba oddawać odsetek za pożyczone od banku pieniądze.

Jednak to nie jedyny koszt z jakim klient posiadający kartę kredytową ma do czynienia. Dochodzi jeszcze kwestia opłat za wydanie karty, czy rocznej opłaty za użytkowanie. Nie wspominając o wysokich prowizjach za wypłaty z bankomatów, wynoszące najczęściej 3 proc. wartości wypłacanych środków.

Oczywiście prowizji za wypłatę pieniędzy z bankomatów można uniknąć, jeśli klient będzie płacił kartą bezgotówkowo (bezpośrednio w sklepie czy na stacji benzynowej). Czy da się także uniknąć rocznych opłat za użytkowanie karty?

Opłata za użytkowanie nie musi zostać pobrana

Okazuje się, że banki są gotowe na odstąpienie od rocznej opłaty za użytkowanie kart kredytowej. Oczywiście wiąże się to ze spełnieniem dodatkowych warunków.

W przypadku zwykłych kart kredytowych z przykładowym limitem 5 tys. zł, banki rocznie mogą pobrać od 25 do nawet 90 zł. Aby zmniejszyć tę opłatę lub uniknąć jej w całości wystarczy być aktywnym użytkownikiem karty.

W celu całkowitego zwolnienia z opłaty w większości banków wymagany jest roczny obrót bezgotówkowy kartą na sumę 6-12 tys. zł. Oznacza to, że przy miesięcznych zakupach kartą kredytową na kwotę 500-1000 zł, bank nie pobierze żadnych opłat za korzystanie z karty.

Jeśli klient będzie pamiętał o spłacie zadłużenia w terminie bezodsetkowym oraz nie wypłaci pieniędzy z bankomatu, to okaże się, że jego karta kredytowa jest całkowicie darmowa.

Marcin Zienkiewicz
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.05.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
karta kredytowa, gdzie? 8.6.2016 12:39 przez:
grzes33
Karta kredytowa bez opłat za przelewy 24.3.2016 10:53 przez:
pitarek
Karta kredytowa i inwestowanie na lokacie 11.3.2016 13:19 przez:
Tereza

forum o kredytach