2010-02-09 07:37:47

Karta dla dziecka to nie fanaberia, tylko inwestycja!

Uważasz, że Twoje dziecko powinno nauczyć się oszczędzać, ale nie wiesz jak to zrobić? Doskonałym narzędziem do tego może być założenie dziecku konta bankowego i wyrobienie mu karty płatniczej lub podarowanie karty przedpłaconej. Sprawdź z nami i pozwól swoim dzieciom nauczyć się wybierać najlepsze produkty finansowe!
Dlaczego warto inwestować w edukację finansową dziecka?
 
Im szybciej Twoja pociecha nauczy się podstawowych pojęć i praktycznych zasad związanych z finansami osobistymi i produktami bankowymi, tym łatwiej będzie mu później odnaleźć się w świecie produktów finansowych. A przecież świat ten jest coraz bardziej zagmatwany. Bardzo trudno jest wybrać najlepszą w jednoznaczny sposób ofertę konta bankowego, karty kredytowej czy kredytu hipotecznego. Oczywiście Comperia, jako porównywarka finansowa, stara się w jak najlepszy sposób pomóc znaleźć najtańsze i najlepsze rozwiązania, ale bez podstawowej wiedzy o produktach finansowych znalezienie najtańszych jest po prostu niemożliwe. A jak najlepiej dowiedzieć się co to jest konto bankowe, czy karta płatnicza? Po prostu w praktyce - załóż konto dla swojego dziecka, wyrób mu kartę płatniczą i pomagaj poznawać zasady użytkowania produktów bankowych!
 
 
Karta płatnicza do konta
 
Założenie konta bankowego dla dziecka nie jest wcale takie trudne - wiele banków posiada w swojej ofercie specjalne konto dedykowane dla osób, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletności. Konto bankowe dla dziecka może zostać wtedy założone razem z rodzicem albo prawnym opiekunem. Do konta można wyrobić kartę płatniczą, którą można wypłacać pieniądze z bankomatu czy płacić za zakupy w sklepie.
W ten sposób nie tylko edukujesz dziecko w zakresie finansów, ale również masz większą kontrolę nad tym na co i ile Twoje dziecko wydaje pieniędzy. Poza tym posługiwanie się kartą płatniczą, np. na wakacjach czy szkolnej wycieczce, jest oczywiście bezpieczniejsze niż korzystanie ze znacznej ilości gotówki.
 

Konta bankowe dla dzieci - przeczytaj artykuł!

 

 
Karta przedpłacona jako alternatywa
 
Jeśli jednak nie chcesz zakładać konta dla dziecka, to możesz kupić mu kartę przedpłaconą. Jest to tzw. płatnicza karta pre-paid, a więc karta, której limit wydatków jest wcześniej ustalony. Nie musi być ona powiązana z żadnym kontem - po prostu kupujesz kartę o nominale np. 50 zł i wręczasz ją dziecku. Do takiej wysokości będzie ono mogło płacić za zakupy kartą. Karty te są obsługiwane przez największe organizacje płatnicze: VISA, MasterCard), a więc są akceptowane w Polsce i na świecie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy Twoja pociecha wyjeżdża na wakacje, a Ty nie chcesz wręczać jej gotówki. Karty przedpłacone możesz kupić w banku lub np. na poczcie.
 
Znasz najlepsze karty kredytowe lub płatnicze? Podziel się swoją opinią na naszym forum o kartach kredytowych!
 
Comperia.pl
2010-02-09
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne