2009-09-26 13:20:27

Jak zarobić pieniądze, czyli inwestycje bez wychodzenia z domu

Zarządzanie finansami osobistymi bez wychodzenia z domu nie stanowi już problemu. Bankowość elektroniczna pozwala zarządzać produktami bankowymi, dokonywać transakcji, inwestować na giełdzie i umieszczać oszczędności w najlepszych lokatach za pomocą kilku kliknięć komputerową myszką. Przeczytaj jak zarobić pieniądze dzięki możliwościom współczesnej bankowości elektronicznej.

Platforma internetowa do zarządza finansami osobistymi to nic innego jak intuicyjny panel, zawierający wszystkie informacje o posiadanych produktach oraz oferujący możliwość dokonywania operacji bankowych. Nie wszyscy klienci zdają sobie jednak sprawę, że swój rachunek można poszerzyć o dodatkowe funkcje. W praktyce, możemy zarządzać naszymi finansami całkowicie bez wychodzenia z domu.Lokaty
Ostatni rok przyniósł wojnę banków na oprocentowanie depozytów. Każdego dnia słyszeliśmy o coraz wyższych odsetkach, sprytnie zarabiających mechanizmach oraz depozytach sprzedawanych w pakietach. Bardzo wiele lokat możemy założyć już za pośrednictwem Internetu. W przypadku naszego rodzimego banku, nie będzie to absolutnie żaden problem. Wystarczy skorzystać z zakładki odpowiedzialnej za nasze oszczędności i wybrać lokatę, na której chcemy umieścić określoną kwotę. W przypadku innych ofert, które mogą być w danym czasie atrakcyjniejsze od depozytów w naszym banku, posłużymy się wirtualnym wnioskiem oraz przelejemy pieniądze z naszego rachunku. Wprawdzie nie wszystkie banki dają taką możliwość, ale coraz więcej atrakcyjnych depozytów (np. AIG Bank, Meritum Bank) oferuje lokaty o wysokim oprocentowaniu całkowicie przez Internet.

Fundusze
Wiele opinii wskazuje na to, że fundusze wracają powoli do łask. Po ubiegłorocznych stratach wiele funduszy inwestycyjnych odrobiło już po kilkadziesiąt procent w skali 6 miesięcy. Jeśli taki trend utrzyma się, banki rozpoczną ponowne promowanie tego typu inwestycji. Jest to kolejny przykład lokowania oszczędności, wprawdzie w mniej bezpiecznej niż lokaty i konta oszczędnościowe formie, jednak przynoszącej potencjalnie wyższy zysk. Jednostki funduszy możemy nabywać bezpośrednio z naszego rachunku osobistego. Z  reguły wymaga to podpisania dodatkowej umowy (możliwość dostarczenia kurierem) a pozostałe formalności i opłaty to już tylko kwestia kilku kliknięć. W sieci znajdziemy także dokładne opisy inwestycji, które nas interesują. Główną korzyścią jest ominięcie pośrednictwa pracowników banku, za które kiedyś musieliśmy płacić. Bez wychodzenia z domu możemy teraz sami zostać inwestorami.

A nawet giełda

Banki dają możliwość inwestorom indywidualnym na zarządzanie swoimi akcjami bez pośrednictwa maklera odpowiedzialnego za dokonywanie zaplanowanych operacji. Wystarczy podpisać odrębną umowę i do naszego systemu bankowości elektronicznej dołączy zakładka z inwestycjami giełdowymi. Koszt takiej usługi zależy już od oferty banku. Nawet jeśli samo posiadanie dostępu do inwestowania jest darmowe, warto sprawdzić ile wynosi prowizja za  operację nabycia akcji.

Comperia.pl

2009-09-26
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne