05.10.2012, 11:26

Jak szybko przelać środki na czyjeś konto?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Pracodawca mówi, że złożył dyspozycję przelewu, na rachunku wciąż nie ma środków, a trzeba zapłacić rachunki choćby za mieszkanie? Comperia.pl pokazuje, kiedy pieniądze znajdą się na Twoim rachunku bankowym.

Nagła potrzeba zasilenia rachunku żeby móc dokonać okazyjnego zakupu lub zapłacić ratę za kredyt sprawia, że pieniądze na rachunku są potrzebne od zaraz.

Możliwości natychmiastowego zasilenia rachunki jest kilka, np. wykonanie przelewu wewnętrznego. Jest to przelew między dwoma rachunkami w tym samym banku. Z reguły są one rozliczane w czasie rzeczywistym. Jest jednak kilka rzeczy, na które trzeba uważać.

Więcej o przelewach wewnętrznych znajdziesz tutaj.

Do kolejnej opcji można zaliczyć przelew natychmiastowy lub przelew ekspresowy. Choć taka możliwość przyspieszy transfer gotówki między kontami, to nie jest dostępna w każdym banku. Co więcej, bank za taki przelew może pobrać wysoką opłatę sięgającą nawet kilkudziesięciu złotych.

Inna możliwością jest skorzystanie z oferty prywatnych firm, które zajmują się przeprowadzaniem ekspresowych przelewów. Jest to jakaś alternatywa wobec tego typu przelewów oferowanych przez banki. Jednak w tym przypadku także trzeba się liczyć z niemałą prowizją.

Jeśli potrzeba nie jest tak pilna, a środki można dostarczyć za kilka godzin, do całej operacji powinien wystarczyć standardowy przelew bankowy. Pod warunkiem, że klient będzie wiedział jak tego dokonać.

Sprawdź, ile czasu zajmie przelanie pieniędzy.

Ile można czekać na zwykły przelew?

W przeciwnym wypadku na przelew można długo poczekać. W 2013 roku na przelew można będzie poczekać nawet 96 godzin, a więc 4 dni. Taka sytuacja mogłaby wystąpić na przykład przy złożeniu dyspozycji przelewu z banku Credit Agricole po godzinie 12 w Wielki Piątek. Tego dnia przelew nie zostałby już wysłany. Odbiorca przelewu musiałby czekać piątkowe popołudnie, sobotę, niedzielę, poniedziałek i otrzymałby pieniądze we wtorek w okolicach południa.

Trzeba przyznać, że to dość długi czas oczekiwania na środki pieniężne. A wszystko za sprawą niefortunnej pory złożenia dyspozycji przelewu. Wystarczyłoby wysłać przelew w banku przed godziną 12 a do większości banków środki mogłyby dotrzeć jeszcze tego samego dnia, zamiast czterodniowej zwłoki. Marcin Zienkiewicz
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (05.10.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marcin Zienkiewicz
, ekspert Comperia.pl
226 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jaki szybki kredyt? 18.12.2015 8:20 przez:
grzeg
Zastrzeżenie karty 16.1.2015 9:07 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Jak szybko założe nową firmę? 24.6.2014 22:28 przez:
Emiljan0
Jak szybko rozwinąć własną firmę 18.5.2014 21:58 przez:
Morfee

forum finansowe dla firm

Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe
Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Ubezpieczenie OC i AC
Taniej nawet o 400 zł. Oblicz składkę!
  • porównaj nawet 55 ubezpieczeń
  • kup online lub przez telefon
Porównaj ubezpieczenia OC i AC