22.01.2010, 16:32

Jak stać się milionerem w ciągu dwudziestu lat?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Zbiór osób marzących o bogactwie jest mniej więcej równy zbiorowi osób nie wiedzących jak spełnić to marzenie. Sposobów na dojście do fortuny jest tyle, ilu bogaczy. Okazuje się jednak, że skopiowanie cudzych idei jest z różnych przyczyn niezmiernie trudne. Dla sumiennych i zdyscyplinowanych mamy jednak receptę, jak stać się milionerem. Trywialny i realny.
Energiczni, przedsiębiorczy ryzykanci nie będą długo czekać na rozpoczęcie marszu po kasę. Wykorzystają każdą nadarzającą chwilę do tego, aby uruchomić własny biznes i walczyć najpierw o jego przetrwanie, a później o zyski. Jest jednak inny sposób na dochodzenie do bogactwa. Mniej ryzykowny, wolniejszy, ale pewniejszy. Oszczędzanie.
 
Nieważne - ile, ważne - jak
 Ważniejszy od wysokości odkładanych kwot jest sam reżim oszczędzania. Bardziej istotne od tego, ile co miesiąc odłożysz, jest fakt dokonania samej czynności. Niezależnie od zewnętrznych okoliczności musisz wytrwać i ulokować zakładaną wcześniej kwotę. Inaczej cały projekt legnie w gruzach, a Twój milion pozostanie w sferze marzeń.
 
Już od kilku złotych dziennie
 Jogurt kosztuje ok. 2 zł., gazeta ok. 3 zł., kawa w kafejce – 7 zł.. To przykłady kwot wyciekających codziennie z Twojego portfela. Wyobraź sobie, że małe przyjemności poświęcasz na oszczędzanie. Niech codziennie uda Ci się odłożyć 10 zł. Załóżmy, że każda ulokowana kwota będzie przynosić tyle, ile oferują dzisiaj najlepsze lokaty bankowe – ok. 5% po opodatkowaniu. Przy tych założeniach, na pierwszy milion poczekasz prawie 60 lat… Pomajstrujmy zatem przy stawce i stopie zysku.
 
Zysk zależy od ryzyka
 Odkładanie 300 zł. miesięcznie może przynieść milion nawet w okresie 10 lat. Tyle, że pod warunkiem osiągania rok w rok stopy zysku na poziomie 50%. Wprawdzie były w przeszłości okresy, kiedy giełda w Warszawie przynosiła stopy zwrotu ponad 100%, jednak regularne uzyskiwanie wysokich procentów jest po prostu niemożliwe. Z drugiej strony zwroty liczone w dziesiątkach procent rocznie są realne. Jednak przy ryzyku okresowych spadków wartości inwestycji. Niestety zawsze coś za coś.
 
Do rzeczy, koledzy!
 Zbudowanie kapitału w wysokości miliona złotych w okresie dwudziestu lat jest możliwe w drodze zwykłego oszczędzania. Istotne w całej układance jest złożenie dwóch parametrów – wysokości odkładanej miesiąc w miesiąc składki oraz oczekiwanej wysokości zysku. Pierwszy element to kwestia reżimu i samodyscypliny. Drugi to umiejętność dobrania odpowiedniego produktu oszczędnościowego i zarządzanie nim w optymalny sposób, tak by osiągnąć zakładane zyski. Marzenia się spełnią, ale musisz im pomóc.
 
Odkładana kwota
Stopa zwrotu
Wartość portfela po 20 latach
300
20%
948 000 PLN
500
17%
1 011 458 PLN
1000
12%
999 147 PLN
 
Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (22.01.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2760 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora