Informacje o Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Bank określany jest jako bank uniwersalny, który swoje działania koncentruje na obsłudze klientów indywidualnych o średnich dochodach (tzw. klasa średnia) oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W swojej strategii na ważnym miejscu Raiffeisen stawia również obsługę klientów typu VIP oferując im produkty w ramach tzw. R-Club (Raiffeisen Club).

Na polskim rynku Raiffeisen Bank Polska S.A. działa bardzo długo, bo od 1991 roku. Należy do austriackiej grupy RZB (Raiffeisen Zentralbank), która jest jedną z największych grup bankowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Do roku 2000 Raiffeisen Bank koncentrował się na operacjach na rynku finansowym i współpracy z korporacjami. Na początku nowego wieku zaczął silniej rozwijać ofertę skierowaną do klientów indywidualnych oraz stworzył oddzielną linię biznesową skierowaną dla małych i średnich przedsiębiorstw, tzw. MSP. Wkrótce bank wprowadził do swojej oferty karty kredytowe oraz dostęp do rachunku przez telefon komórkowy (R-mobile, który w pełnym zakresie wystartował w 2005 roku). W tej chwili w ofercie Raiffeisen Banku znajdują się konta osobiste, lokaty, karty kredytowe, fundusze inwestycyjne, kredyty hipoteczne i kredyty gotówkowe.


Następnym etapem rozwoju banku Raiffeisen było wprowadzenie bankowości internetowej oraz stworzenie pakietu produktowego dla mikrofirm. Oczywiście oprócz oferty dla tego typu klientów Raiffeisen dysponuje bardzo rozbudowanymi produktami dla korporacji. Szczególne miejsce w ofercie banku zajmują produkty departamentu skarbu, a więc tranakacje walutowe (tradycyjna wymiana walut po kursach negocjowanych, transakcje forward, opcje walutowe, swapy), sprzedaż i zakup obligacji skarbowych, emisja obligacji komercyjnych.

Raiffeisen Bank dysponuje siecią około 90 placówek na terenie całego kraju. Swój rozwój skupia na większych miastach i aglomeracjach. Dostęp do usług bankowych zapewniony jest przez zdalne kanały bankowości internetowej oraz telefonicznej. Dodatkowym atutem banku jest bardzo rozbudowany dostęp do konta poprzez telefon komórkowy.

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.6 %
2
3.84 %
3
3.92 %
Kredyty hipoteczne