Informacje o banku BPH

 

Bank BPH należy do czołówki uniwersalnych banków w Polsce. Jeszcze do niedawna był w pierwszej trójce największych banków w naszym kraju. Jednak po transakcji częściowego wykupu przez bank Pekao SA, bank BPH opuścił podium. Pod koniec 2009 roku natomiast Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na połączenie banków BPH i GE Money Bank. Od tego czasu nowy podmiot funkcjonuje pod szyldem Bank BPH SA. Bank BPH wchodzi w skład grupy kapitałowej GE, jednej z największych korporacji na świecie. 

Bank BPH świadczy usługi bankowe zarówno dla klientów indywidualnych jak i korporacyjnych. Jego zakres usług obejmuje konta, lokaty bankowe, karty kredytowe, kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe, leasing oraz sprzedaż jednostek funduszy inwestycyjnych. Tak szeroki zakres działalności BPH jest możliwy dzięki posiadaniu w swojej grupie kapitałowej nie tylko banku, ale również towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI BPH). Wcześniej w ramach grupy bankowej do BPH należało również biuro maklerskie, które jednak zostało przejęte przez Dom Maklerski Pekao SA. 

Historia Banku Przemysłowo-Handlowego (w skrócie Bank BPH) sięga roku 1989, kiedy to został on wydzielony ze struktur Narodowego Banku Polskiego i zaczął działalność jako samodzielny bank komercyjny. Następnie w 1998 roku strategicznym udziałowcem banku została niemiecka grupa bankowa HVB. Trzy lata później BPH połączył się z Powszechnym Bankiem Kredytowym tworząc bank BPH PBK. Dopiero w roku 2004 roku przyjęto jednolita nazwę BPH S.A. W wyniku połączenia grupy HVB i Unicredit Italiano również polskie oddziały tych banków, a więc Pekao SA oraz bank BPH, dokonały połączenia. Podmiotem przejmującym był bank Pekao, który wchłonął ponad 80 proc. aktywów banku BPH. W czerwcu 2008 r. pakiet większościowy akcji BPH zakupiła korporacja GE Company, a rok 2009 upłynął pod znakiem łączenia BPH i GE Money Banku w jedność.

GE Money Bank istniał od 2004 roku, choć swoje usługi grupa General Electric oferowała w Polsce już od 1995 roku. Zajmował się głównie działalnością kredytową, nie oferował kont osobistych.

Aktualnie Bank BPH może pochwalić się siecią 285 oddziałów, 159 placówek partnerskich i 53 agencji uniwersalnych. Ponadto bank oferuje pełen dostęp do swoich usług poprzez kanały bankowości elektronicznej. 

Bank BPH SA ma siedzibę w Krakowie, główne biuro centrali banku jest jednak zlokalizowane w Warszawie. Główne centra operacyjne znajdują się w Gdańsku i Krakowie. 

 

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

 

Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne