Historia pionierów: 25 lat Bankowości Prywatnej Banku Pekao S.A.

W tym roku Bank Pekao S.A. obchodzi 25-lecie istnienia w swoich strukturach Bankowości Prywatnej. Bankowość Prywatna to kompleksowa oferta produktów i usług oraz modelobsługi, skrojone na miarę najbardziej wymagających klientów z wysokimi aktywami.

Bank Pekao S.A. utrzymuje wysoką pozycję w gronie liderów na rynku private banking. O jakości zarówno modelu obsługi, jak i stale rozbudowywanej oferty rozwiązań, świadczą liczne nagrody przyznawane przez ekspertów w Polsce i zagranicą. Aż pięć razy z rzędu (edycje 2017, 2018, 2019, 2020 i 2021) uzyskał najwyższą, pięciogwiazdkową notę w prestiżowym ratingu Private Banking magazynu Forbes. Otrzymał \ tytuł Laureata oraz Złote Godło w konkursie Najwyższa Jakość Quality International 2021 w kategorii QI PRODUCT – produkt najwyższej jakości dla Konta Private Banking. Bankowość Prywatna aż sześciokrotnie była uznawana za najlepszą w Polsce w latach 2017–2021 przez magazyn Global Finance. O wysokiej jakości oferty segmentu private banking świadczy jednak przede wszystkim zaufanie klientów, którzy powierzają bankowi wielomilionowe aktywa.

Bankowość Prywatna w Banku Pekao S.A. funkcjonuje od 1 sierpnia 1997 roku, kiedy to do użytku klientów oddano pierwsze Biuro Private Banking, zlokalizowane w Warszawie.

W 1999 roku w ofercie banku zagościła karta kredytowa Pekao VISA Platinum. W 2001 roku koszyk produktów został poszerzony o – nieobecną wcześniej na polskim rynku finansowym – najwyżej pozycjonowaną kartę kredytową Mastercard Pekao Word Signia, zapewniającą dostęp do bogatego pakietu usług dodatkowych. W 2013 roku wachlarz kart został wzbogacony o Pekao VISA Infinite, wyróżniającą się bogatym pakietem ubezpieczeń i serwisem concierge.

Poza produktami transakcyjnymi Bankowość Prywatna rozbudowywała ofertę inwestycyjną, której celem było sprostanie oczekiwaniom i zaspokojenie indywidualnych potrzeb finansowych najbardziej zamożnych klientów. Do oferty włączono lokatę dwuwalutową (obecnie inwestycja dwuwalutowa), lokaty strukturyzowane, fundusze trzecie oraz usługę doradztwa inwestycyjnego.

Rozrostowi gamy produktów kierowanych dla tego segmentu towarzyszyła ekspansja sieci placówek, świadczących zindywidualizowaną obsługę klientów bankowości prywatnej. Kolejne biura Private Banking powstały także w Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Wrocławiu.

Obecnie klienci Private Banking mają do dyspozycji proste i wygodne Konto Private Banking z wielowalutową kartą World Elite Debit MasterCard. Zarówno Konto Private Banking, jak i prowadzenie rachunku inwestycyjnego w Biurze Maklerskim są bezpłatne dla osób z aktywami sięgającymi co najmniej 1 mln zł.

Gamę usług dostępnych dla zamożnych klientów uzupełnia infolinia z priorytetową realizacją dyspozycji. Usługa wymiany walut umożliwia bezpośredni kontakt z dealerem.

Oferta dla klientów private banking podlega stałemu rozwojowi. Wkraczając w kolejne ćwierćwiecze Bankowość Prywatna stawia na innowacje i cyfryzację, czego przykładem jest UNIQUE - projekt z wykorzystaniem tokenów NFT oparty o ideę art bankingu. Już niedługo bank udostępni zintegrowaną platformę usług inwestycyjnych, której zaletą będzie w pełni cyfrowy dostęp do usług maklerskich z poziomu aplikacji PeoPay. W trosce o wygodę i zgodnie z oczekiwaniami współczesnych inwestorów doradztwo inwestycyjne i instrumenty rynku kapitałowego zostaną przeniesione do kanałów zdalnych. Dbając o rozwój usług cyfrowych bank nie zapomina o wygodzie klientów preferujących osobisty kontakt z bankierem, projektując nowoczesne i funkcjonalne placówki, do których klienci zostaną zaproszeni już niebawem.

Źródło:  https://www.pekao.com.pl/private-banking.html

Ekspert Comperia.pl