28.07.2009

Gdzie zaciągnąć autokredyt

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Po kredyt samochodowy można udać się w trzy miejsca: do banku uniwersalnego, do tzw. banku producenckiego i do instytucji wyspecjalizowanej w oferowaniu tego typu kredytów.

Pierwszą grupą, oferującą kredyty samochodowe, są banki współpracujące z producentami lub importerami samochodów. Niektórzy producenci aut powołali banki właśnie do wspierania sprzedaży pojazdów danej marki. Często można spotkać się z nazwą bank producencki. Stąd też - choć nie jest to regułą - kredyty udzielane przez te banki ograniczają się tylko do finansowania zakupu wybranych marek. Przykładowo Volkswagen Bank Polska kredytuje zakup marek volkswagen, audi, skoda i seat. Inny bank producencki - Fiat Bank - poza specjalną ofertą kredytową na zakup modeli fiata, udziela też kredytów na pojazdy wszystkich marek i modeli, zarówno nowych, jak i używanych

Drugą grupę stanowią banki ściśle współpracujące z dealerami samochodów, a kredyt samochodowy jest ich jednym z podstawowych produktów (Santander Consumer Bank, GE Money Bank). Trzecia grupa to banki uniwersalne, które obok innych produktów posiadają w ofercie kredyty samochodowe. Może się więc zdarzyć, że wchodząc do salonu samochodowego, będziemy mogli skorzystać z ofert dwóch, a nawet trzech banków w jednym miejscu.

Kredyt samochodowy można zaciągnąć nie odwiedzając banku, a jedynie salon czy komis samochodowy. Jeżeli sprzedawca podpisał stosowną umowę z bankiem, wszelkie formalności będzie można załatwić na miejscu (banki do obsługi kredytowej delegują swoich konsultantów). Jeżeli natomiast z jakiś powodów nie odpowiada nam oferta dostępna w salonie czy komisie, po kredyt samochodowy można udać się do banku uniwersalnego.

Comperia.pl 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora