03.08.2012, 13:19

Gdzie ulokować 10 tys. zł na pół roku?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.3     / 10 (oddano 7 głosów)

Comperia.pl sprawdza najlepsze lokaty półroczne dla kwoty do 10 tys. zł na okres sześciu miesięcy. Ta informacja przyda się osobom, które nie chcą zamrażać gotówki na długi okres, ale liczą na bezpieczne i zyskowne oszczędzanie.

Najważniejszy jest wybór lokaty

Obecne rozwiązania są bardzo korzystne dla klientów. Osoby, które maja zgromadzone oszczędności i chcą je ulokować w banku na wysoki procent, mogą wybierać między wieloma bankami. Dzięki postępowi technologicznemu banki zaczęły stawiać na lokaty zakładane online. Teraz bez wychodzenia z domu można zdeponować środki właściwie w dowolnym banku. Nie trzeba lokować pieniędzy w banku, w którym klient posiada rachunek osobisty, można tam gdzie otrzymamy najwyższe odsetki.

Dlatego ważna jest decyzja o wyborze konkretnego banku i konkretnej lokaty. Dzięki temu klient może zarobić więcej pieniędzy.

6 proc. minimum

Aktualnie lokatę półroczną można uznać za atrakcyjną, jeśli oferuje klientom minimum 6 proc. zysku w skali roku. Niestety, od tej kwoty trzeba zapłacić podatek od zysków kapitałowych wynoszący 19 proc.
Na początku sierpnia najlepszą lokatę na 10 tys. zł z oprocentowaniem 6,5 proc. oferuje Alior Sync. Dużym plusem tego rozwiązania jest możliwość założenia lokaty za pośrednictwem internetu, bez konieczności zakładania konta w tym banku. Po 6 miesiącach i uwzględnieniu podatku klient otrzyma z powrotem ulokowane 10 263,25 zł.

Podobnie wygląda założenie lokaty w FM Banku, choć tu oprocentowanie depozytu jest nieco niższe i wynosi 6,25 proc. Klient po pół roku otrzyma na konto 10 253,12 zł.

Kolejne miejsca zajmują Meritum Bank z lokatą oprocentowaną na 6,1 proc. (6,2 proc. przysługuje posiadaczom konta w Meritum Banku). Toyota Bank zaoferuje 6,09 proc., Santander Consumer Bank 6,05 proc. a BGŻOptima równe 6 proc.

Jedno jest pewne: jeśli ktoś zamierza ulokować oszczędności na pół roku, powinien skorzystać z oferty jednego z powyższych banków. Takie rozwiązanie pozwoli na założenie lokaty bez wychodzenia z domu i uzyskanie największego zysku w porównaniu z innymi bankami.

Warto także pamiętać, że lokowanie środków w banku jest bezpieczne, niezależnie od tego, czy jest to mały i nowy bank, czy ogromny bank, który funkcjonuje na rynku od lat. A skoro bezpieczeństwo jest to samo, klient powinien szukać najwyższego zysku. Ten przyniosą lokaty z oprocentowaniem co najmniej 6 proc. Marcin Zienkiewicz

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.08.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marcin Zienkiewicz
, ekspert Comperia.pl
226 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Gdzie ulokować 70 tysięcy złotych? 11.8.2015 9:50 przez:
candyq
Gdzie ulokować 20 tysięcy złotych? 15.6.2015 13:42 przez:
filippp
Gdzie ulokować dużą kwotę? 7.4.2015 13:26 przez:
Wionella
Obligacje skarbowe 9.1.2015 15:47 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl

forum o lokatach

Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe