• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zachowek

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 9:56
Odziedziczyłam po przybranym ojcu duży dom. Teraz jego biologiczne dzieci chcą walczyć o zachowek. Należy im się coś? Na dwóch synów mam dokumenty, że dostali od ojca ziemie i pieniądze. Na córki niestety nic nie mam. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Żądają 100 tysięcy na osobę a jest ich czwórka:/
Cytuj
Klimek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 19:56
Moim zdaniem przede wszystkim powinnaś poszukać dobrego adwokata. Jeśli masz jakieś dokumenty na synów to raczej sąd powinien odrzucić ich wniosek o zachowek. Z córkami może być problem ale najlepiej będzie jak udasz się do adwokata, on na pewno będzie wiedział co robić.
Cytuj
JolaPuch

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:32
Kolega wyżej ma racje. Na Twoim miejscu pierwsze co to udałabym sie do dobrego adwokata. Może córki Twojego przybranego ojca też cos dostały tylko w dobry sposób t ukrywają? On mógłby to ustalić. Bo synowie raczej w takiej sytuacji nie mają szans na zachówek.
Cytuj
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 9:03
Tak przydałaby się tu jakaś dobra porada prawna. Z tego co czytam to dużo też zależy czy odziedziczyłaś dom poprzez testament, a z Twojej wypowiedzi tak wynika. Po drugie jeśli już się skontaktujesz z prawnikiem dobrze będzie sprawdzić czy owe siostry nie są wydziedziczone bo w tedy nie mają prawa do ubiegania się. Jeśli jednak zostały one tylko pominięte mają prawo do zachowku tak samo od Ciebie jak i od braci. Co do braci to raczej nie mają na co liczyć.
Cytuj
moniCCa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 21:31
no tato chyba raczej nie zapomniał o biologicznych córkach, w to nie uwierzę. Porada prawna może Cię kosztować ale warto z niej skorzystać. Adwokat rozwieje wszelkie wątpliwości i powie co zrobić w tej sytuacji. Lepiej chyba wydać kilka stówek niż 400 tysięcy. Możliwe, że nie obejdzie się bez sądu.
Cytuj
kepasaamigo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 11:29
Polecam od razu iść do adwokata, nie ma co dowiadywać się w sieci, bo prawda może okazać się jeszcze inna. Zauważyłam, że władze i sądy na różne, ale podobne bardzo do siebie sprawy mają często inne wręcz skrajne wyroki. Adwokat na pewno powie jakie są rozwiązania i ewentualnie altnernatywne działania.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 11:59
Och, to nie masz fajnej sytuacji. To jest właśnie najgorsze jak dzieci nie potrafią uszanować woli zmarłego ojca. Rzeczywiście tak jak radzą inni powinnaś iść do dobrego adwokata bo sama jeżeli się z nimi nie dogadasz (a to pewnie będzie trudne skoro chcę 100 000tysięcy na osobę;/) nic nie zrobisz.
Daj znać co Ci powiedział.
Cytuj
julia5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.10.2014 12:49
W artykule http://kancelaria-efekt.pl/nasze-publikacje/88-zachowek-cz-1-komu-i-kiedy-przysluguje masz informacje kto może ubiegać się o zachowek. Może Ci się przyda. Najlepiej w tej sytuacji poradź się prawnika.
Wypowiedź została zmieniona przez: julia5 15.10.2014 12:49
Cytuj
http://ancora-finanse.eu/
BakŁażaN

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 21:36
koralowamaja napisał
Och, to nie masz fajnej sytuacji. To jest właśnie najgorsze jak dzieci nie potrafią uszanować woli zmarłego ojca.
Być może mieli złe stosunki z ojcem, może właśnie ze względu na majątek, nikt nie wie jaka była sytuacja,ale coś musiało być na rzeczy, skoro ojciec nie zapisał im domu tylko autorce, sytuacje w życiu są różne.
Cytuj
sylwiszon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 1:28
julia5 napisał
W artykule http://kancelaria-efekt.pl/nasze-publikacje/88-zachowek-cz-1-komu-i-kiedy-przysluguje masz informacje kto może ubiegać się o zachowek. Może Ci się przyda. Najlepiej w tej sytuacji poradź się prawnika.
dokładnie, ludzie na forum różne rzeczy mogą mówić, lepiej zasięgnąć porady kogoś kompetentnego kto od razu podsunie nam jakąś dalszą drogę działania.
Cytuj
Odpowiedź