• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Emerytura po ojcu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Michu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 18:16
Mam starszego, niepełnosprawnego brata, który pobiera rentę socjalną w wysokości ok 570 złotych+pielęgnacyjne. Zastanawiam się czy po śmierci ojca będzie mógł starać się o jego emeryturę. Wiecie może coś na ten temat? Mam własną rodzinę, mieszkam 200 km od rodziców i nie będę w stanie utrzymywać brata. Wiem, że wybiegam w przyszłość ale ta sprawa nie daje mi spokoju. Brat nie da rady utrzymać się z renty zwłaszcza, że ma spore długi. Co robić?
Cytuj
jaguar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 11:12
Wydaje mi się, że w tej sytuacji będzie mógł ubiegać się o rentę rodzinną. Jednakże nie jestem pewien jak to jest z tymi przepisami dotyczącymi niezdolności do pracy. Musiałby być niezdolny do pracy już przed ukończeniem jakiegoś wieku określonego w ustawie. Jeśli brat ma po prostu określony stopień niepełnosprawności i jest zdolny do pracy to raczej nic mu nie będzie przysługiwało.
Cytuj
jacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 15:30
Proponuję przejść się do MOPSu i wypytac o wszystkie możliwości pomocy w tej sytuacji jak również o tę rentę. Jeśli aktualnie ojciec utrzymuje Twojego brata, możliwe, że będzie istniała możliwośćotrzymania renty, bo przeciez nie da się utrzymać samodzielnie za 600 zł miesięcznie...
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 20:03
A pytałaś już o to w jakimś urzędzie? Wydaje mi sie że skoro jest niepełnosprawny i ma długi to chyba będzie mógł strać sie o tą emeryturę po ojcu ewentualnie jakieś dodatki z MOPSU
Cytuj
ORCHIDEA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 9:02
Zyta5 napisał
A pytałaś już o to w jakimś urzędzie? Wydaje mi sie że skoro jest niepełnosprawny i ma długi to chyba będzie mógł strać sie o tą emeryturę po ojcu ewentualnie jakieś dodatki z MOPSU
Dodatki z MOPSu już ma wnioskując po opisanej sytuacji, ale o tą rentę wypadałoby się dopytać jakie warunki muszą być spełnione. Szukalam w internecie ale nie do końca rozumiem każdy punkt, więc wolę nie przytaczać cytatów, lepiej zapytać w urzędzie.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:53
Na waszym miejscu udała bym sie do urzędu żeby załatwić calą sprawą dużo wcześniej. Bedziesz wtedy wiedzieć czy brat bedzie miał jakieś zabezpieczenie finansowanie
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 11:46
Myślę, że musiałbyś te pytanie skierować do kogoś kto Ci odpowie konkretnie, tutaj na forum każdy będzie siał domysły a przecież nie o to chodzi. Z pewnością jest jakieś wyjście.
Cytuj
Jessica

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 18:12
Tez tak uważam, od razu poszłabym poradzić się do MOPSu, oni też na pewno znajdą wyjście w przypadku gdyby brat miał problemy z utrzymaniem się - jakieś dodatki mieszkaniowe czy też ośrodek bądź mieszkanie. Coś na pewno poradzą, nie ma sytuacji bez wyjścia.
Cytuj
buena39

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.8.2014 13:43
Nie wydaje mi sie żeby w takiej sytuacji emerytura przechodziła, nie kojarzę aby był taki ku temu powód, owszem, w przypadku nauki tak, ale jeśli chodzi o niepełnosprawność to raczej trzeba szukać innej pomocy.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 14:42
buena39 napisał
Nie wydaje mi sie żeby w takiej sytuacji emerytura przechodziła, nie kojarzę aby był taki ku temu powód, owszem, w przypadku nauki tak, ale jeśli chodzi o niepełnosprawność to raczej trzeba szukać innej pomocy.


Mi też się tak wydaje, że będziesz mieć problem żeby uzyskać coś takiego tym bardziej, że przecież emerytura nie jest dziedziczna. Z racji tego,że twój brat jest niepełnosprawny może mógłbyś skorzystać z pomocy społecznej ale nie wiem.
Cytuj
Odpowiedź