• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy OFE jest dziedziczone?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
velvet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 19:58
Witam,
ostatnio sporo sie słyszy o Zusie i OFE i tak zaczęłam zastanawiać się czy środki które ja zgromadzę poprzez OFE są w jakiś sposób dziedziczone? Czy moje dzieci gdybym ja zmarłą w skutek jakiejś nagłej śmierci moga liczyć na jakieś pieniądze od OFE?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 14:11
Ustawa przewiduje wypłatę środków zgromadzonych na rachunku osoby ubezpieczonej w związku z jej śmiercią w dwóch częściach. Pierwszą jest część należna małżonkowi zmarłego członka otwartego funduszu emerytalnego, drugą jest część należna osobie wskazanej przez zmarłego członka otwartego funduszu emerytalnego.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
dama KIER

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 21:36
Czyli trzeba być przewidującym i wskazać za życia ewentualną osobę, która otrzyma środki jeśli ma być to ktoś inny niż małżonek? A jeśli przykładowo nie mam męża tylko dziecko, to muszę je zgłosić, czy będą one tak jakby automatycznie dziedziczyły środki z tego funduszu?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 14:40
Zawsze sie wskazuje beneficjenta czyli osobę dziedziczącą jak wybierasz ofer. Podajesz to przy podpisaniu umowy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 14:40
Gość napisał
Zawsze sie wskazuje beneficjenta czyli osobę dziedziczącą jak wybierasz ofer. Podajesz to przy podpisaniu umowy.
ofe
Cytuj
zielona_gruszka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 16:09
a można w przyszłości dokonać zmiany osoby która dziedziczy te środki?? kierując się powyższym przykładem - przy zawieraniu umowy mam męża, ale nie mamy jeszcze dzieci i wpisuję jego, a po kilku latach mamy już dziecko, a ja się z mężem rozwodzę - mogę wtedy zmienić beneficjenta?
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 14:44
Ja już nawet nie pamiętam kogo wpisałam na listę, można to gdzieś sprawdzić swoją drogą?
"zielona gruszka"- na pewno można zmienić bo to by było bez sensu że wpisujesz kogoś na całe życie:)
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 15:44
Aby zmienić uposażonego, należy złożyć w OFE odpowiedni wniosek. Jeśli ktoś nie wskazał uposażonego, część środków z OFE wędruje do masy spadkowej.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
golyos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 14:30
Chociaż tyle dobrze, że odkładane przez nas środki nie przepadają. A w przypadku ZUS-u też tak jest? Czy jest tylko ta renta dla uczących się i tyle? Jeśli nie, to chyba za dwa lata przejdę do OFE.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.9.2014 14:38
golyos napisał
Chociaż tyle dobrze, że odkładane przez nas środki nie przepadają. A w przypadku ZUS-u też tak jest? Czy jest tylko ta renta dla uczących się i tyle? Jeśli nie, to chyba za dwa lata przejdę do OFE.


Też jestem ciekawy bo rzeczywiście jeżeli w ZUS się nie dziedziczy też bym wtedy przeszedł do OFE, mógłby ktoś się w tej sprawie wypowiedzieć?
Cytuj
Odpowiedź