• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Alimenty z funduszu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Emilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 15:49
Zastanawiam się ile ojciec dziecka musi nie płacić alimentów by matka mogła się starać o pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Wie ktoś może? Ile maksymalnie wypłaca fundusz? Jeśli mam zasądzone np. po 700 złotych na dziecko (mam dwójkę) to czy dostanę 1400 zł z funduszu? Bardzo proszę o odpowiedzi.
Cytuj
pinacOLAda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 14:46
Z tego co się orientuję pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego należą się gdy rodzic nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego, ponadto gdy kwota na osobę w rodzinie nie przekracza jakiejś tam ustalonej. Nie wiem jak to jest z wysokością, ale przypuszczam, że raczej nie dostaniesz z Funduszu więcej niż masz zasądzone. Ponadto jeśli dostajesz pieniądze z Funduszu, a ojciec zaczyna płacić alimenty i dostajesz jednocześnie z Funduszu i od niego, musisz zwrócić pieniądze Funduszowi.
Cytuj
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2014 10:53
To by było zbyt piękne, żeby dostawać pieniądze i od rodzica i z funduszu. Wydaje mi się, że z funduszu dostaniesz tyle ile masz zasądzone. Jeśli ojciec nie płaci, trafi do rejestru dłużników i będzie musiał pokryć zadłużenie jakie w tym przypadku powstało w funduszu alimentacyjnym. jeśli jednak płaci, nie możesz liczyć na pieniądze z funduszu.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 12:58
Możesz złożyć wniosek o świadczenia z funduszu minimum dwa miesiące po bezskutecznej egzekucji zadłużenia od ojca. Fundusz daje nie więcej niż 500 zł na każde dziecko i jeszcze dochód na osobę w Twojej rodzinie może wynosić maksymalnie 700 kilka zł. Jeśli ojciec zacznie płacić np w sierpniu i dostaniesz też w sierpniu alimenty z funduszu - musisz je zwrócić.
Cytuj
Sali

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 17:53
Ale jest też chyba tak że jesli ojciec nie płaci a Ty dostajesz pieniadze z funduszu alimentacyjnego to później te pieniadze ktore zostały CI wypłacone i tak są ściągane od funduszu prawda? Bo jak nie to para może się "niby" pokłócić, matka wnosi o alimenty, ojciec nie płaci. Pieniądze idą z funduszu a oni żyją sobie razem.
Cytuj
Mrówka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 20:00
Często jest tak, że para żyje razem a mimo to matka bierze alimenty z funduszu. Szczerze mówiąc dla mnie to bardzo ryzykowne posunięcie. Wiecie czy można brać pieniądze z funduszu jeśli ojciec daje 50 zł na dziecko a ma zasądzone 350? Trzeba wtedy zwracać pieniądze funduszowi?
Cytuj
ayris

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 21:01
Z tego co wiem fundusz alimentacyjny wypłaca do 500 złotych, więc nie masz szans, że dostaniesz 1400 złotych od nich. Zawsze możesz postarać się o jakieś dodatki z MOPS-u ale moim zdaniem są one śmiechu warte. Za 70 złotych raczej za dużo nie kupisz.
Cytuj
kayla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 10:51
Wydaje mi się, że jeśli ojciec wypłaca mniej to dług i tak ma, a za 50 zł dziecka się nie utrzyma, więc fundusz powinien wtedy pomóc, bo ojciec z tego obowiązku się nie wywiązuje, a jak to jest dokładnie, to najlepiej jakbyś zapytała u źródła, bo z taką sytuacją się jeszcze nie spotkałam.
Cytuj
frankensztajn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 18:24
alimenty się w jakiś sposób chyba dokumentuje no nie? mój ojciec nie płacił na mnie alimentów, ale mama miała na tyle wysokie dochody że z funduszu się jej nie należało a ojciec po 10 latach niepłacenia robił mi raz na ruski rok prezent - telefon, na 18. samochód. czy sąd może mu to w razie czego zaakceptować jako zaległe alimenty?
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 14:42
Wydaje mi się, że musiałabyś pytać u źródła i swoją drogą nie wiem czy skoro masz zasądzone tyle to oznacza to, że tyle dostaniesz z funduszu. Nie mam pojęcia i myślę, że najkompetentniejszych informacji dowiesz się pytając co i jak u kogoś kto pomoże CI o te pieniądze walczyć.
Cytuj
Odpowiedź