• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile czeka sie na odszkodowanie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Beata17

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 22:07
Dokładnie rok temu spotkało mnie pewne nie szczęście mianowicie miałam wypadek, byłam w nim osobą poszkodowaną. O odszkodowanie zwróciłam sie do ubezpieczalni winowajcy. Niestety za każdym razem gdy do nich dzwonie uzyskuje infromacje że muszą jeszcze czekać na decyzje sądu i dopiero wtedy wypłacą pieniądze. Mija już rok, ile mogę jeszcze czekać?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 9:04
Zgodnie z art. 817 Kodeksu cywilnego ubezpieczycie jest zobowiązany spełnić świadczenie w terminie 30 dniu, licząc od daty otrzymania zawiadomienia o wypadku (art. 817 par. 1 Kodeksu cywilnego). W Pani sytuacji sprawa jest skomplikowana o tyle, że ubezpieczyciel powiadomił, iż wypłata odszkodowania będzie możliwa dopiero po zakończeniu postępowania sądowego. Zapewne w tej sytuacji wina sprawcy nie jest oczywista, tym samym jej stwierdzenie będzie możliwe dopiero na drodze sądowej. Z tego powodu ubezpieczyciel może powstrzymać od wypłaty odszkodowania. Bedzie musiał to zrobic po wydaniu decyzji sądu, i od tego dnia liczyc trzeba 30 dni.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 19:01
Pan Tomasz ma racje, będziesz musiała jeszcze trochę na to poczekać. Sytuacje jak widac nie masz za ciekawą.A nie wiesz może jak w tej chwili ma się sprawa w sądzie? na jakim jest etapie? W ten sposób może chociaż się mniej więcej dowiesz kiedy dostaniesz pieniądze.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 21:11
Z odszkodowaniami różnie bywa. Mój tata dwa lata temu miał wypadek samochodowy i dostał odszkodowanie praktycznie od ręki. Natomiast sąsiada spotkało rok temu pewne nieszczęście i miesiącami walczył o odszkodowanie. Niestety nie dostał nawet połowy tego co mu się należało. Polska to dziwny kraj i nie da się tego ukryć. Mam nadzieję że Twój problem z odszkodowaniem szybko się rozwiąże i dostaniesz swoje pieniądze.
Cytuj
Sławomir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 12:58
Mnie wydaje sie że odszkodowanie można dostać zależnie od tego na jakiego sędziego się trafi. Tak jak pisze koleżanka wyżej jeden dostanie bez problemu a drugi musi walczyć o swoje a i tak czasem tego nie dostanie. Ja na szczęście nie miałem jeszcze takiej sytuacji. Trzymam kciuki żeby Twój problem rozwiązał sie szybko.
Cytuj
mirka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 21:31
Zawsze myślałam że odszkodowanie dostaje się w bardzo krótkim czasie.Jak brat miał wypadek i był poszkodowanym to w przeciągu miesiąca dostał odszkodowanie .A u Ciebie widzę że są problemy ,mam nadzieję że szybko ta sprawa się wyjaśni i otrzymasz to co Ci się należy .
Cytuj
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 18:11
No nie zazdroszczę Ci takiej sytuacji. Moim zdaniem to trochę chore podejście naszego Państwa, bo być może te pieniądze za odszkodowanie sa Ci obecnie bardzo potrzebne a oni tak zwlekają z przyznaniem ich. Mam nadzieje że nie wyjdzie tak ze jeszcze ich w ogóle nie dostaniesz.
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 10:38
Tak jest w naszym państwie ,jak chodzi o ubezpieczenie to człowiek musi trzymać się terminu .Jak człowiekowi stanie się krzywda to na odszkodowanie nie można się doczekać .A przecież pieniążki z odszkodowania często nam są potrzebne na leczenie .Musisz zacząć ich nękać telefonami nachodzić to wtedy może cała sprawa nabierze innego tępa.
Cytuj
GabiGabi2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 14:17
to moja znajoma dwa lata czekała na odszkodowanie bo toczyła się tak długo sprawa w sądzie a i tak nie dostała tyle ile chciała bo decyzją sądu otrzymała połowe. Po wszystkim mówiła że całość nie była warta takiego czekania i papierkowej roboty. Mam nadzieje że w Twoim przypadku szybciej to pójdzie.
Cytuj
AlicjaZyZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 22:02
To widzę że Twoja koleżanka miała prawdziwego pecha. Mój znajomy za to jak brał udział w wypadku i starał się o odszkodowanie to dostał je po 3 miesiącach od zdarzenia. Co prawda nie były to jakieś super wielkie pieniądze ale jakoś szybko i sprawnie to poszło.
Cytuj
Odpowiedź