• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile czeka sie na odszkodowanie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 12:10
Nie. :)

Każda sytuacja jest inna. Jeśli wiadomo jest kto jest winny, to z wypłatą odszkodowania nie ma problemu. Jeśli nie wiadomo, to czeka się na wynik postępowania. Potem jeśli TU jednak odmawia wypłaty, to się trzeba odwołać od tej decyzji i walczyć o odszkodowanie przed TU a potem przed sądem jeśli trzeba.

Także sytuacje są na prawdę różne i nie da się określić łatwo ile się czeka. To zależy od - sytuacji, TU i oczywiście warunków umowy.
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
Gość

Niezarejestrowani

22.5.2014 15:25
jezeli sprawa przechodzi przez sąd to mozesz jeszcze długo poczekac na jakiekolwiek pieniadze.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 16:45
Ile maksymalnie czeka się na odszkodowanie? Jeśli sprawa trafi do sądu to może to trwać latami (np 5 lat lub więcej)? Dla mnie to absurd. Takie czekanie na swoje pieniądze. Człowiek przez lata płaci składki a gdy przychodzi co do czego to nie dostaje nic bo toczy się postępowanie sądowe. Paranoja po prostu i tyle.
Cytuj
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 17:10
Jaka paranoja? Jak ktoś by chciał od Ciebie tak powiedzmy 500 tys. zł, to chciałabyś pewnie potwierdzenia, że Ci się należy, prawda? Takie potwierdzenie w Polsce daje sąd i to jest zdrowe i dobre.
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
Józio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:19
NO masz racje ale jak jesteś z tej drugiej strony w sensie jesteś osobą poszkodowaną to pewnie chciałabyś żeby pieniądze przyszły Ci od razu. Wydaje mi sie że rok to i tak dużo żeby móc wszystko sprawdzić, przeprowadzić ewentualne śledztwo. Bo czekać 5 lat na to żeby dostać pieniądze z odszkodowania to dla mnie jest duża przesada.
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 18:50
Zgadzam się. Tym którzy mają wypłacić odszkodowanie zazwyczaj nie spieszy się do przekazania pieniędzy poszkodowanej osobie. Zawsze znajdzie się jakiś powód by to opóźnić. A najlepiej jak sprawa trafi do sądu. Wtedy można czekać na pieniądze i czekać. Dla mnie to nie jest zdrowe i dobre.
Cytuj
Konstanty3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 22:48
Takie mamy teraz czasy ,nie zastanowią się nad tym ze ludzie potrzebują tych pieniędzy z odszkodowania .Skoro to im się należy to dlaczego tak wszystko utrudniają .Jeżeli ktoś przez wypadek stracił pracę ,to przecież z rety nie stać go na przykład na rehabilitacje ,nie maja serca .
Cytuj
teresa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 10:23
Obecnie nie jesteśmy w stanie sami stwierdzić jak długo będziemy czekać na odszkodowanie .Wystarczy że strona która jest winna będzie odwoływać się od wyroku sądu ,to cała sprawa będzie się przeciągać nawet latami .Mam znajomego który już rok czeka na takie odszkodowanie ale jak na razie końca nie widać .Zastanawiam się czy przepisy coś mówią na ten temat ,przecież ile można czekać .
Cytuj
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 13:02
Dobrze właśnie, że żadna postronna osoba nie decyduje - temu się należy to mu zapłać. A jak wyrok sądu będzie inny? Jeśli nie należy się, mimo, że tak się może wydawać? To co wtedy? Znowu sąd i tym razem odzyskiwanie pieniędzy?

No żarty.

Jak się narzeka na długie działanie sądów, to poza narzekaniem można coś zrobić. Głosować, demonstrować, stworzyć lub przyłączyć się do jakiegoś ruchu społecznego itp. Marudzenie na Towarzystwa Ubezpieczeniowe niestety nic nie zmieni i pozostaje jedynie marudzeniem.
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 16:30
Znając "szybkość" naszych sądów przyjdzie Ci jeszcze trochę poczekać na wypłatę odszkodowania. Choć dziwi mnie to, że całe postępowanie trwa już rok. Może zamiast dzwonić tam po prostu się przejdź?
Cytuj
Odpowiedź