• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Alimenty na rodziców.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 13:51
Witam,
mam pytanie dotyczące alimentów na rodziców. W jakim przypadku dziecko musi takie alimenty płacić? Kiedy rodzić moze się o co takiego starać i jak wysokie sa takie alimenty? Moja koleżanka ma pewien problem z tym i chciałbym jej pomóc.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 14:17
Tak z przepisów prawa wynika, że obowiązek dostarczania środków utrzymania oraz wychowania obciąża krewnych w linii prostej. Rodzice mogą domagać się alimentów od swoich pełnoletnich dzieci. Czy zostaną one przyznane zależne jest od zaistnienia określonych przesłanek, taka przesłanka jest niedostatek. Dzieci w takim wypadku muszą mieć możliwości zarobkowo – finansowe, tak aby spełnić nałożony na nich obowiązek.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Zuzana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 18:01
Dla mnie to jest troche dziwne. Żeby rodzice jeszcze żerowali an swoich dzieciach. Rozumiem ze czasem są takie sytuacje w ktorych dzieci powinny pomóc swoim rodzicom ale zbyt wielu "sprytnych rodziców" którzy nie pomagali dzieciom a później nagle budza się i chcą pieniedzy.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:19
To przykre ale najczęściej wykorzystują to rodzice, którzy raczej chcą się odegrać na swoich dzieciach. Jest to jednak dobry patent dla rodziców będących w trudnej sytuacji finansowej. Jeśli tacy rodzice chcą się ubiegać to drogą sądową mogą im je przyznać Ale jeśli Twoja koleżanka będzie nie zdolna finansowo to takiej pomocy jej rodzice nie uzyskają tych pieniędzy.
Cytuj
kayla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 11:21
Jak dla mnie każda droga sądowa to poniekąd ''wojna'' i zasądzenie takich alimentów też zapewne nie wiąże się z pokojowym nastawieniem stron. Oczywiście na pewno są sytuacje, w których i w takim przypadku konieczny jest sąd - słyszałam historię, w której syn wstydził się swoich rodziców, mimo, że oni całe życie dawali mu wszystko co tylko mieli. Jemu odbiła szajba i przestał się z nimi kontaktować. Rodzice mieli problemy finansowe, ojciec stracił pracę i nie mieli z czego żyć - w takiej sytuacji rozumiem zasądzenie alimentów.
Cytuj
Benet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 14:09
Jeśli Twoja koleżanka nie będzie spełniała finansowych wymogów nie ma się czym martwić. Istnieje też inna możliwość uniknięcia alimentów na rodziców. W przypadku, gdy rodzice nie interesowali się nią przez całe życie, bądź ja porzucili a teraz nagle domagają się pieniędzy na siebie mogą o tym zapomnieć bo żaden sąd nie przyzna im alimentów od ich niechcianego wcześniej dziecka. Może też płacić alimenty w formie jedzenia, leków, ubrań czy też opału. Nie jest powiedziane, że alimenty muszą być wypłacane w formie pieniężnej.
Wypowiedź została zmieniona przez: Benet 2.7.2014 14:10
Cytuj
JadziaQ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 14:21
Te alimenty dla rodziców sa niekiedy smieszne. Ostatnio ogladalam w telewizji taka sprawe, ze kobieta została porzucona jak była mała przez swojego ojca i opiekowała się nią jej babka, a potem ojciec wrocil i z braku pieniedzy domagał sie od niej alimentów. Glupota
Cytuj
Marzenka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 16:31
Alimenty dla rodziców to jest bardzo fajna sprawa, bo w końcu są dzieci, które w ogóle nie pomagają swoim rodzicom. W rodzinie mam taką sytuacje, ze wujek nie poczuwa się w ogóle do roli syna i jakiegokolwiek opiekuna... To teraz bedzie musial placic.
Cytuj
Klarisa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 17:14
JadziaQ napisał
Te alimenty dla rodziców sa niekiedy smieszne. Ostatnio ogladalam w telewizji taka sprawe, ze kobieta została porzucona jak była mała przez swojego ojca i opiekowała się nią jej babka, a potem ojciec wrocil i z braku pieniedzy domagał sie od niej alimentów. Glupota
W takim przypadku rodzic nie ma szans na uzyskanie alimentów. Po za tym co to za ojciec co porzuca swoje dziecko? Jeśli Twoja znajoma jest w podobnej sytuacji to nie ma się co martwić bo jej rodzicom nie należą się żadne pieniądze. Wydaję mi się, że koleżanka nie jest zbyt chętna do płacenia na rodziców więc wystarczy że udowodni że nie jest w stanie płacić alimentów bo zwyczajnie jej na to nie stać.
Cytuj
Izunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 18:50
O alimenty zgłaszają się najczęściej tacy ludzie , którzy nie mają pieniedzy a ich dzieci nie chcą im pomagac. To nie jest fajne, bo zazwyczaj rodzice zgłaszają się o to do swoich dzieci, których nigdy nie traktowali dobrze albo i nawet porzucali, a teraz dziecko jest zobowiązane utrzymywac rodzica.
Cytuj
Odpowiedź